«Որոշումն ընդունվել է դեռ սեպտեմբերին». Բենտուն հեռացել է Հարավային Կորեայի գլխավոր մարզչի պաշտոնից
Հարավային Կորեայի պորտուգալացի գլխավոր մարզիչ Պաուլո Բենտուն հայտարարել է հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնից հեռանալու մասին։
Այս մասին պորտուգալացին հայտարարել է ԱԱ-2022-ի 1/8 եզրափակչի Բրազիլիայի հետ խաղից հետո, որտեղ թիմը պարտվել էր 1-4 հաշվով և լքել պայքերը։
«Հիմա մենք (մարզչական շտաբը) պետք է մտածենք ապագայի մասին, և դա կապված չէ Հարավային Կորեայի հավաքականի հետ։ Ես հենց նոր հայտնեցի այդ մասին խաղացողներին և (Հարավային Կորեայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի) նախագահին: Այս որոշումը կայացվել է դեռ սեպտեմբերին, և ես շնորհակալություն եմ հայտնել նրանց այն ամենի համար, ինչ նրանք արել են:
Հպարտ եմ, որ ավելի քան չորս տարի եղել եմ նրանց մարզիչը: Հիմա մտադիր եմ հանգստանալ, իսկ հետո կտեսնենք»,- ասել է Պաուլո Բենտուն:

"The decision was made back in September." Bento has stepped down as South Korea's head coach
Paulo Bento, the Portuguese head coach of South Korea, has resigned as the national team's head coach.
The Portuguese announced this after the match against Brazil in the 1/8 finals of the 2022 World Cup, where the team lost 1-4 and left the group.
"Now we (the coaching staff) have to think about the future, which is unrelated to the South Korean national team. I just informed the players and the (South Korea Football Federation) president about it. This decision was made in September, and I thanked them for everything they did.
I am proud to have been their coach for more than four years. I intend to rest, and then we will see," said Paulo Bento.