Չնայած վնասվածքին՝ Նեյմարը կշարունակի մասնակցել աշխարհի առաջնությանը. Տիտե
«Նեյմարը կշարունակի մասնակցել Բրազիլիայի հավաքականի կազմում աշխարհի առաջնությանը՝ չնայած կոճի վնասվածքին».- այս մասին հայտարարել է Բրազիլիայի ազգային հավաքականի մարզիչ Տիտեն։
«Մի՛ անհանգստացեք, Նեյմարը կխաղա աշխարհի առաջնությունում։ Նա կշարունակի խաղալ, դուք կարող եք լիովին վստահ լինել դրանում».- հայտարարել է Տիտեն։
«Նեյմարն իրեն ավելի լավ էր զգում խաղից հետո, և նա մտադիր չէ հանձնվել։ Սպասվում է, որ նա շատ շուտով կվերադառնա թիմ».- հավելել է մարզիչը։
Ֆուտբոլի Բրազիլիայի հավաքականի բժիշկ Ռոդրիգո Լասմարը հայտարարել է, որ այսօր պարզա կդառնա, թե քանի օր կպահանջվի ֆուտբոլիստի ապաքինվելու համար։

Despite the injury, Neymar will continue to participate in the World Cup. Tite
Tite, the coach of the Brazilian national team, announced, "Neymar will continue to participate in the World Cup as part of the Brazilian national team, despite the ankle injury."
"Don't worry, Neymar will play in the World Cup. He will continue to play; you can be completely sure of that," said Tite.
"Neymar felt better after the game and has no intention of giving up. " He is expected to return to the team very soon, " added the coach.
Rodrigo Lasmar, the doctor of the Brazilian football team, announced that today it would be clear how many days it will take for the football player to recover.