Արգենտինայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսին արձագանքել է Սաուդյան Արաբիայից կրած պարտությանը։
Արգենտինայի հավաքականը ԱԱ-2022-ի խմբային փուլի 1-ին տուրի խաղում 1:2 հաշվով պարտություն էր կրել, չնայած առաջինն էր գոլ խփել։
«Մենք գիտեինք, որ Սաուդյան Արաբիան լավ թիմ է՝ լավ խաղացողներով, ովքեր պահում են գնդակը և բարձրացնում պաշտպանական գիծը: Մենք լավ աշխատանք կատարեցինք, բայց չափազանց շատ էինք շտապում գրոհներն ավարտելու հարցում: Սա ծանր հարված է բոլորի համար։ Չէինք սպասում, որ առաջնության մեկնարկը մեզ համար այսպիսին կլինի։
Այն ամենը, ինչ տեղի է ունենում, ունի իր պատճառները. Պետք է պատրաստվենք հաջորդ խաղերին։ Մեզ պարզապես պետք է հաղթել, ամեն ինչ կախված է մեզանից»,- ասել է ՊՍԺ-ի և Արգենտինայի հավաքականի հարձակվողը:
Հավելենք, որ սլովենացի մրցավար Սլավկո Վինչիչը առաջին խաղակեսում չեղարկել էր Արգենտինայի հավաքականի երեք գոլերը՝ արձանագրելով խաղից դուրս վիճակ:

«Это тяжелый удар для всех». Месси
Нападающий сборной Аргентины по футболу Лионель Месси отреагировал на поражение от Саудовской Аравии.
Сборная Аргентины проиграла 1:2 в матче 1-го тура группового этапа ЧМ-2022, несмотря на то, что первой забила гол.
«Мы знали, что Саудовская Аравия — хорошая команда с хорошими игроками, которые держат мяч и укрепляют линию обороны. Мы хорошо поработали, но слишком спешили завершать атаки. Это тяжелый удар для всех. Мы не ожидали, что старт чемпионата будет для нас таким.
Все происходящее имеет свои причины. Нам нужно готовиться к следующим играм. Нам просто нужно побеждать, все зависит от нас», — заявил нападающий «ПСЖ» и Аргентины.
Добавим, что словенский арбитр Славко Винчич отменил три гола аргентинской команды в первом тайме, зафиксировав офсайд.