Ռուբեն Վարդանյանը նշանակվելու է Արցախի պետնախարար. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գործարար Ռուբեն Վարդանյանը նախօրեին հայտարարեց, որ հրաժարվում է ռուսաստանյան քաղաքացիությունից եւ որոշել է բնակություն հաստատել Արցախում: Նաեւ կոչ արեց հայերին՝ տեղափոխվել եւ շենացնել Արցախը։ Արցախյան մեր աղբյուրները տեղեկացնում են, որ Վարդանյանն Արցախում շարքային քաղաքացու կարգավիճակում չի լինելու, նրա ներուժը փորձելու են օգտագործել կառավարման համակարգում։
Մեր տեղեկություններով, նա առաջիկայում նշանակվելու է Արցախի պետնախարար։ Սա Արցախի վարչապետի պաշտոնն է, որն այժմ զբաղեցնում է Արտակ Բեգլարյանը:
Ավելի վաղ Ռուբեն Վարդանյանը հանդես էր եկել Արցախի անվտանգության ու զարգացման աջակցության համահայկական ճակատ ստեղծելու առաջարկով: Նա ներդրումներ է անում Արցախում եւ մտերիմ հարաբերություններ ունի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ»:

Ruben Vardanyan will be appointed Minister of State of Artsakh. "Hraparak"
"Hraparak" newspaper writes: "Businessman Ruben Vardanyan announced yesterday that he renounces his Russian citizenship and decided to settle in Artsakh. He also called on Armenians to move and build Artsakh. Our Artsakh sources inform us that Vardanyan will not be the status of an ordinary citizen in Artsakh; they will try to use his potential in the management system.
According to our information, he will be appointed Minister of State of Artsakh shortly. This is the position of the Prime Minister of Artsakh, which Artak Beglaryan currently holds.
Earlier, Ruben Vardanyan proposed to create a pan-Armenian front to support the security and development of Artsakh. He invests in Artsakh and has close relations with President Arayik Harutyunyan."