Ռուբեն Վարդանյանը նշանակվելու է Արցախի պետնախարար. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գործարար Ռուբեն Վարդանյանը նախօրեին հայտարարեց, որ հրաժարվում է ռուսաստանյան քաղաքացիությունից եւ որոշել է բնակություն հաստատել Արցախում: Նաեւ կոչ արեց հայերին՝ տեղափոխվել եւ շենացնել Արցախը։ Արցախյան մեր աղբյուրները տեղեկացնում են, որ Վարդանյանն Արցախում շարքային քաղաքացու կարգավիճակում չի լինելու, նրա ներուժը փորձելու են օգտագործել կառավարման համակարգում։
Մեր տեղեկություններով, նա առաջիկայում նշանակվելու է Արցախի պետնախարար։ Սա Արցախի վարչապետի պաշտոնն է, որն այժմ զբաղեցնում է Արտակ Բեգլարյանը:
Ավելի վաղ Ռուբեն Վարդանյանը հանդես էր եկել Արցախի անվտանգության ու զարգացման աջակցության համահայկական ճակատ ստեղծելու առաջարկով: Նա ներդրումներ է անում Արցախում եւ մտերիմ հարաբերություններ ունի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ»:

Рубен Варданян будет назначен государственным министром Арцаха. "Грапарак"
Газета "Грапарак" пишет: «Бизнесмен Рубен Варданян вчера объявил, что отказывается от российского гражданства и решил поселиться в Арцахе. Он также призвал армян приехать и строить Арцах. Наши арцахские источники сообщают, что Варданян не будет в статусе рядового гражданина Арцаха, его потенциал попытаются использовать в системе управления.
По нашей информации, в ближайшее время он будет назначен государственным министром Арцаха. Это должность премьер-министра Арцаха, которую в настоящее время занимает Артак Бегларян.
Ранее Рубен Варданян выступил с предложением создать общеармянский фронт поддержки безопасности и развития Арцаха. Он инвестирует в Арцах и имеет тесные отношения с президентом Араиком Арутюняном».