«Հայաստանը խստորեն դատապարտում է»․ Փաշինյանը ցավակցել է Պուտինին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին Մոսկվայում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ։ Հեռագրում ասված է.
«Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, անկեղծ վշտակցությամբ ընդունեցի Մոսկվայում տեղի ունեցած և անմեղ մարդկանց կյանքեր խլած ահաբեկչության ողբերգական լուրը։ Հայաստանը խստորեն դատապարտում է այս անմարդկային հանցագործությունը խաղաղ բնակչության դեմ։
Խորին ցավակցություններս եմ հայտնում Ձեզ։ Մենք սգում ենք Ռուսաստանի ժողովրդի հետ միասին և վշտակցության ու զորակցության խոսքեր ենք հղում անդառնալի կորուստ կրած զոհերի ընտանիքների անդամներին և հարազատներին»,- ասված է հայտարարությունում։

«Армения решительно осуждает». Пашинян выразил соболезнования Путину
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Российской Федерации Владимиру Путину в связи с терактом в Москве. В телеграмме в частности говорится:
«Уважаемый Владимир Владимир, я с искренней скорбью воспринял трагическое известие о теракте, произошедшем в Москве и унесшем жизни невинных людей. Армения решительно осуждает это бесчеловечное преступление против гражданского населения.
Выражаю Вам свои глубочайшие соболезнования. Мы скорбим вместе с народом России и посылаем слова скорби и поддержки членам семей и родственникам погибших, понесших невосполнимую утрату", - говорится в сообщении.