Ալեն Սիմոնյանը ճանապարհեց Նենսի Փելոսիին (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Հիշեցնենք՝ ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին սեպտեմբերի 17-ին ժամանել էր Հայաստան։ Նա հանդիպումներ ունեցավ ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ, ելույթով հանդես եկավ Երևանի Գաֆէսճյան կենտրոնում։ Խոսնակը հայաստանյան այցի ընթացքում հանդիպեց նաև ընդդիմադիր խմբակցությունների պատգամավորներին։
Սեպտեմբերի 18-ին Ալեն Սիմոնյանի ուղեկցությամբ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությունը այցելեց նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ ու ծաղիկներ դրեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ ու խոնարհումով հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը:

NA Speaker Alen Simonyan saw off Nancy Pelosi, Speaker of the US Congress House of Representatives.
It should be noted that the Speaker of the US Congress House of Representatives, Nancy Pelosi, arrived in Armenia on September 17. He had meetings with RA NA Speaker Alen Simonyan, Prime Minister Nikol Pashinyan, and RA Defense Minister Suren Papikyan and gave a speech at Yerevan's Cafesjian Center. During her visit to Armenia, the Speaker met the opposition factions' MPs.
On September 18, the delegation led by Nancy Pelosi, accompanied by Alen Simonyan, also visited the Tsitsernakaberd memorial complex. The delegation members laid wreaths and flowers at the eternal fire commemorating the victims of the Armenian Genocide and honored the memory of the Holy Martyrs with silence and humility.