Լարված իրավիճակ՝ կառավարական ամառանոցի մոտ․ ցուցարարները քարեր են նետել ոստիկանների վրա
Ընդդիմությունն այսօր երթ էր կազմակերպել դեպի կառավարական ամառանոց, որտեղից ԱԺ փոխխոսնակ Իշխան Սաղաթելյանը կոչ արեց շարժվել խորհրդարան։
«Մեզ համար փակ ճանապարհներ չկան»,- հայտարարեց ԱԺ փոխխոսնակ Իշխան Սաղաթելյանը, որից հետո ցուցարարները փորձեցին ճեղքել ոստիկանական պատը։ Ցուցարարների հարձակումից հետո Բաղրամյան պողոտայում ոստիկանները կիրառեցին լուսաձայնային միջոցներ։
Ըստ ոստիկանության` լուսաձայնային միջոցները կիրառվել են այն բանից հետո, երբ ցուցարարների կողմից դեպի ոստիկանության աշխատակիցներ նետվել են քարեր։ Բախումների հետեւանքով կան տուժածներ ոստիկանության սպայական կազմից։ Կան բերման ենթարկվածներ։
Հիշեցնենք, որ այսօր ընդդիմության նախաձեռնած Ազգային ժողովի արտահերթ նիստը չկայացավ: «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամները չէի մասնակցում նիստին, քվորում չապահովվեց:

Напряженная обстановка возле правительственной дачи․ Протестующие забросали полицию камнями
Сегодня оппозиция организовала шествие к правительственной даче, откуда вице-спикер НС Ишхан Сагателян призвал пройти в парламент.
«Для нас нет закрытых дорог», - заявил вице-спикер НС Ишхан Сагателян, после чего протестующие попытались прорваться через полицейскую стену. После нападения митингующих полиция применила светозвуковые средства на проспекте Баграмяна.
По данным полиции, световые и звуковые средства были применены после того, как протестующие забросали полицейских камнями. В результате столкновений есть пострадавшие со стороны сотрудников полиции. Есть задержанные.
Напомним, внеочередное заседание Национального Собрания, инициированное оппозицией, сегодня не состоялось. Члены фракции «Гражданский договор» в заседании не участвовали, кворум не был обеспечен