Հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորումը հասել է Թուրքիայի խորհրդարան
Փետրվարի 16-ին Թուրքիայի կառավարության նիստում անդրադարձ կլինի նաև Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին։
Այս մասին հայտնում է թուրքական Hurriyet-ը։
Խորհրդարանի նիստում կքննարկվեն թուրքական տնտեսության զարգացումները, մասնավորապես, բարձր գնաճի հարցը, ռուս-ուկրաինական հարաբերությունների լարվածությունը, Թուրքիայի կողմից այս ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը, ՌԴ նախագահ Պուտինի Թուրքիա այցի նախապատրաստումը և առաջիկայում. Իսրայելի նախագահի այցը Թուրքիա, ինչպես նաև հարաբերություններ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների հետ։
Նշվում է, որ Հայաստանի հետ բանակցություններում ստեղծված իրավիճակը կքննարկվի հատուկ ներկայացուցիչների մակարդակով։

Нормализация армяно-турецких отношений дошла то парламента Турции
Заседание правительства Турции 16 февраля также коснется процесса нормализации отношений с Арменией.
Об этом сообщает турецкая Hurriyet.
На заседании парламента будут обсуждаться события в турецкой экономике, в частности, вопрос высокой инфляции, напряженности в российско-украинских отношениях, шагов, предпринятых Турцией в этом направлении, подготовки к визиту Президента России Путина в Турцию и предстоящему визиту Президента Израиля в Турцию, а также отношения с Объединенными Арабскими Эмиратами.
Отмечается, что текущая ситуация в переговорах с Арменией будет обсуждаться на уровне спецпредставителей.