Volkswagen-ի Չինաստանի ստորաբաժանումը զբաղվելու է էլեկտրական մարտկոցների արտադրության հումքի արդյունահանմամբ
Volkswagen-ի Չինաստանի ստորաբաժանումը զբաղվելու է էլեկտրական  մարտկոցների արտադրության հումքի արդյունահանմամբ
Գերմանական Volkswagen AG (VW) ավտոկոնցեռնի չինական ստորաբաժանումը՝ Volkswagen Group China-ն, համաձայնագրեր է ստորագրել չինական երկու ընկերությունների հետ՝ էլեկտրական մեքենաների մարտկոցների արտադրության մեջ օգտագործվող մետաղների արդյունահանման համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծման վերաբերյալ:
«Այդ ձեռնարկությունները, Huayou Cobalt-ի և Tsingshan Group-ի հետ, կնվաճեն նիկելի և կոբալտի արտադրությունը»,- ասել է VW-ն: Հ/Ձ-ն կգրանցվի Չինաստանում և Ինդոնեզիայում։
Նոր նախագծերը թույլ կտան ավտոարտադրողին՝ օպտիմալացնել ծախսերը և էլեկտրական մեքենաների արտադրության համար ապահովել հումքի կայուն մատակարարման շղթաներ: Ընկերությունն ակնկալում է, որ ձեռնարկված միջոցառումները 30-50%-ով կնվազեցնեն իրենց արտադրության ծախսերը։

Volkswagen China будет производить сырье для электрических аккумуляторов
Китайская дочерняя компания немецкого автопроизводителя Volkswagen AG (VW), Volkswagen Group China, подписала соглашения с двумя китайскими компаниями о создании совместных предприятий по добыче металлов, используемых в производстве аккумуляторов для электромобилей.
«Эти компании вместе с Huayou Cobalt — Tsingshan Group приобретут производство никеля — кобальта», — говорится в сообщении VW.
Новые конструкции позволят автопроизводителю оптимизировать затраты, обеспечат стабильную цепочку поставок сырья для производства электромобилей. Компания рассчитывает, что принятые меры позволят снизить себестоимость их производства на 30-50%.