Ռեժիսոր Ջեյմս Վանը հոսպիտալացվել է
Ավստրալացի ռեժիսոր Ջեյմս Վանը հոսպիտալացվել է Լոս Անջելեսում։ Այս մասին, Gazeta.ru–ի հաղորդմամբ, նա հայտնել է Instagram-ի իր էջում։
«Ամենաքիչը կցանկանաք գիշերվա կեսին շտապօգնության մեքենայով շրջել, այնուհետև մնալ հիվանդանոցում», - Deadline-ը մեջբերում է կինոռեժիսորի ներկայացուցչին:
«Դա աներևակայելի դժվար և սարսափելի մի քանի օրեր էին», - հավելել է էջի ադմինիստրատորը, ով տեղադրել է Ջեյմս Ուանի սելֆին, որն արված է հիվանդանոցային անկողնում: Հաղորդագրության հեղինակի խոսքով՝ Վանի հետ ամեն ինչ կարգին է և նա ապաքինվում է։
Թե կոնկրետ ինչ է կատարվել Վանի հետ, հայտնի չէ։
46-ամյա Ջեյմս Վանը «Ակվամեն» ֆիլմի և 2024 թվականին թողարկված դրա սիքվելի՝ «Ակվամենը և կորուսյալ թագավորությունը» ֆիլմի ռեժիսորն է։
Նա նաև նկարահանել է «Անեծք», «Սղոց», «Աստրալ» ֆիլմաշարերը, եղել է «Ֆորսաժ 7» ֆիլմի ռեժիսորը եւ այլն։

Режиссер Джеймс Ван попал в больницу
Австралийского режиссера Джеймса Вана госпитализировали в Лос-Анджелесе. Как сообщает «Газета.ру», об этом он сообщил на своей странице в Instagram.
«Меньше всего вам хочется кататься в машине скорой помощи посреди ночи, а потом оказаться в больнице», — цитирует Deadline представителя режиссера.
«Это были невероятно трудные и страшные несколько дней», — добавила администратор страницы, опубликовавшая селфи Джеймса Вана на больничной койке. По словам автора сообщения, с Ваном все в порядке и он идет на поправку.
Что именно случилось с Ваном, неизвестно.
Джеймс Ван, 46 лет, является режиссером «Аквамена» и его продолжения 2024 года «Аквамен и затерянное королевство».