Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Տիգրան Մանսուրյանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը ՀՀ ժողովրդական արտիստ Տիգրան Մանսուրյանի ծննդյան 85-ամյակի առթիվ.
Հարգելի՛ վարպետ,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 85-ամյակի առիթով: Գաղթով մեկնարկած, ստեղծագործական բարձունքների նվաճումով պսակված, ապա անկախ պետականության մտավորականի գործունեությամբ շարունակված Ձեր կյանքն ու կենսագրությունը ճակատագրի դեմ մարդու հաղթանակի ու անսասան պատասխանատվության մի զարմանալի և ուսանելի օրինակ է, որն արժանի է ի ցույց դնելու:
Ձեր անձնական կերպարը՝ համեստության ու բարեկրթության մի անկրկնելի օրինակ է, որ պատկառանք է հարուցում: Ինչո՞ւ են Հայաստանի Հանրապետությունում Ձեզ այսքան շատ սիրում: Որովհետև Ձեր երաժշտության մեջ մարդիկ տեսնում և ճանաչում են իրենք իրենց, իրենց հույզերն ու զգացմունքները, ցավերն ու բերկրանքը, հիասթափություններն ու երազանքները: Ձեր ստեղծած երաժշտությունը հայաստանցիներն իրենցն են համարում, իրենցն են համարում նաև Ձեզ, և սա ստեղծագործողի, մտավորականի, քաղաքացու այն գերադրական գնահատականն է, որ հնարավոր է ունենալ:
Ինձ համար անմոռանալի են Ձեր պատմություններն Արթիկում ապրած Ձեր մանկական տարիների մասին: Առաջիկայում նախատեսում ենք հիմնանորոգել Արթիկի՝ Ձեր անունը կրող մշակույթի կենտրոնը, համապարփակ ծրագիր ներդնել այնտեղ, որ դրանում Ձեր անվանն արժանի կրթամշակութային միջավայր ձևավորվի և զարգանա:
Սիրելի՛ վարպետ,
Ուրախ եմ, որ այսօր էլ ողջ եռանդով շարունակում եք ստեղծագործել: Վերստին շնորհավորելով, մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և ստեղծագործական անվերջանալի բերկրանք:

Никол Пашинян поздравил Тиграна Мансуряна
Поздравительное послание премьер-министра Никола Пашиняна по случаю 85-летия со дня рождения народного артиста РА Тиграна Мансуряна.
«Дорогой мастер,
Сердечно поздравляю Вас с 85-летием. Ваша жизнь и биография, начавшаяся с эмиграции, увенчавшаяся достижением творческих высот и продолженная деятельностью интеллигента независимого государства, представляет собой удивительный и поучительный пример победы человека над судьбой и непоколебимой ответственности, который заслуживает того, чтобы его продемонстрировать.
Ваш личный образ – неподражаемый пример скромности и интеллигентности, вызывающий уважение. Почему Вас так любят в Республике Армения? Потому что в Вашей музыке люди видят и узнают себя, свои эмоции и чувства, боль и радость, разочарования и мечты. Армяне считают созданную вами музыку своей, они также считают Вас своим, и это высшая степень творческой личности, интеллигента, гражданина, которую можно иметь.
Ваши рассказы о детских годах в Артике для меня незабываемы. В ближайшее время мы планируем провести капитальный ремонт культурного центра Артика, носящего Ваше имя, реализовать там комплексную программу, чтобы в нем формировалась и развивалась образовательная и культурная среда, достойная Вашего имени.
Дорогой мастер,
Я рад, что сегодня вы продолжаете творить со всей своей энергией. Еще раз поздравляя Вас, желаю здоровья и бесконечной творческой радости».