ԱԺ-ն մերժեց բալային համակարգը հանելու նախագիծը
Ազգային ժողովը չընդունեց «Հայաստան» խմբակցության հեղինակած օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է հանել ճանապարհային երթևեկության խախտումների դեպքում կիրառվող տուգանման բալային համակարգը:
Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը քվեարկությամբ ստացավ 42 կողմ, 46 դեմ ձայն:
Հիշեցնենք՝ երեկ Radar Armenia-ի հետ զրույցում «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներից Արթուր Խաչատրյանը հայտարարել էր, թե ԱԺ-ում նախագիծը մերժվելու դեպքում իրենք կդիմեն ՍԴ, քանի որ այն համարում են հակասահմանադրական։

Парламент Армении отклонил законопроект об отмене балльной системы штрафов
Национальное Собрание не приняло авторский законопроект фракции "Армения", который предлагает отменить балльную систему штрафов, применяемых в случае нарушения правил дорожного движения.
Законопроект о внесении изменений в Кодекс РА об административных правонарушениях получил 42 голоса "за" и 46 "против".
Напомним, вчера в беседе с Radar Armenia один из депутатов фракции "Армения" Артур Хачатрян заявил, что в случае отклонения законопроекта в Национальном Собрании они обратятся в Конституционный суд, так как считают его неконституционным.