Ներքին Հանդի ուղղությամբ այս պահին կրակոցներ չկան
Ներքին Հանդ բնակավայրի ուղղությամբ հակառակորդն այս պահին չի կրակում. Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց Ներքին Հանդի վարչական շրջանի ղեկավար Խաչատուր Բաղդասարյանը նշելով, որ ենթակառուցվածքները չեն նվասվել, տներին չեն հարվածել։
Նրա խոսքով, Ներքին Հանդում հակառակորդի կրակոցներից տուժած քաղաքացի չկա։
Հիշեցնենք՝  Սեպտեմբերի 13-ին՝ ժամը 00:05-ից, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները Գորիսի, Սոթքի և Ջերմուկի ուղղությամբ հրետանային միջոցներից, խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից սկսել են ինտենսիվ կրակ վարել հայկական դիրքերի ուղղությամբ՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ բնակչությանը։ Ռազմական գերատեսչության հաստատված տվյալներով հայկական կողմն ունի 49 զոհ։

There are currently no shots fired in the direction of the Inner Hand
At the moment, the enemy is not firing in the direction of the Inner Hand settlement. Khachatur Baghdasaryan, the head of Nerkin Hand administrative district, said in a conversation with Radar Armenia that the infrastructures were not destroyed, and houses were not hit.
According to him, no citizens are injured by enemy fire in Inner Hand.
It should be noted that on September 13, from 00:05, the units of the Azerbaijani Armed Forces began to fire intensively from artillery and large-caliber rifles in the direction of Goris, Sotk, and Jermuk in the direction of the Armenian positions, targeting the civilian population as well. According to the confirmed data of the military department, the Armenian side has 49 victims.