Երևանում անցկացվեց ԽՍՀՄ վաստակավոր մարզիչ Ռուդոլֆ Կարապետյանի և ԽՍՀՄ միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Եղիշե Կարապետյանի անվան ազատ ոճի ըմբշամարտի 14-րդ միջազգային հուշամրցաշարը։ Մարզական միջոցառումը կազմակերպվել էր Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ:
Մրցապայքարին հետևել են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը, Երևանի քաղաքապետարանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի վարչության պետ Արսեն Մակվեցյանը, Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Արմեն Մհերյանը, սպորտի գործիչներ, հյուրեր:
Տասը քաշային կարգում մրցաշարին մասնակցեց Հայաստանի, Ռուսաստանի, Վրաստանի և Իրանի շուրջ 220 պատանի ըմբիշ: Ավանդական մրցաշարը պատանիների համար տարվա ընթացքում սպասված ու կարևոր ստուգատես է:
Մրցապայքարում հայ մարզիկներն աչքի ընկան իրենց հմուտ վարպետությամբ և նվաճեցին 8 ոսկե, 6 արծաթե և 10 բրոնզե մեդալ:
Հաղթողները պարգևատրվեցին գավաթներով, մեդալներով, դիպլոմներով: Մրցաշարի արդյունքներով կձևավորվի Հայաստանի հավաքական թիմը:

В Ереване прошел международный юношеский мемориальный турнир по вольной борьбе (фото)
В Ереване прошел 14-й международный мемориальный турнир по вольной борьбе имени заслуженного тренера СССР Рудольфа Карапетяна и мастера спорта международного класса СССР Егише Карапетяна. Спортивное мероприятие было организовано при поддержке мэрии Еревана.
За соревнованиями наблюдали заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Карен Гилоян, начальник управления спорта и по делам молодежи мэрии Еревана Арсен Маквецян, глава административного района Нор Норк Армен Мгерян, спортивные деятели и гости.
В турнире в десяти весовых категориях приняли участие около 220 юных борцов из Армении, России, Грузии и Ирана. Традиционный турнир – это долгожданный и важный для молодежи просмотр в течение года.
На соревнованиях своим мастерством отличились армянские спортсмены, завоевавшие 8 золотых, 6 серебряных и 10 бронзовых медалей.
Победители были награждены кубками, медалями, дипломами. По итогам турнира будет сформирована национальная сборная Армении.