Երևանի քաղաքապետարանի այսօրվա գործակարգավարական խորհրդակցության ընթացքում անդրադարձ եղավ նաև մայրաքաղաքի փողոցներում ձյան մաքրման աշխատանքներին։
Երևանի աղբահանության և սանմաքրման հիմնարկի տնօրեն Հովհաննես Մանուկյանը հայտնեց, որ տեղումների արդյունքում խնդիրներ չկան, ամբողջ գիշեր աշխատել են աղ ցանող մեքենաները, և այսօր կենտրոնական փողոցները ամբողջովին բաց են։
Քաղաքապետի դիտարկմանը, թե Ջրվեժում, կարծես, աղե ավազի խնդիր կա, Հովհաննես Մանուկյանը պատասխանեց, որ աղե ավազը վերջացել է թե՛ Ջրվեժում, թե՛ Թբիլիսյան խճուղիում, ու միայն իրենց հիմնարկի պաշարներն են մնացել. «Այս մի քանի օրվա ընթացքում կբավարարի, բայց եթե 4-5 օր շարունակվի ձյունը, չի հերիքի»։

Столичные запасы соли и песка на исходе
На сегодняшнем административном заседании мэрии Еревана речь шла также о работах по уборке снега на улицах столицы.
Директор Ереванского мусороуборочного и санитарно-гигиенического учреждения Оганес Манукян сообщил, что в результате осадков проблем не было, всю ночь работали соляные машины, и сегодня центральные улицы полностью открыты.
На замечание мэра о том, что с солью и песком в Джрвеже, похоже, проблема, Ованес Манукян ответил, что соль и песок закончились и в Джрвеже, и на Тбилисском шоссе, и остались только запасы их учреждения. «На эти несколько дней хватит, но если снег будет продолжаться 4-5 дней, этого будет недостаточно».