Ֆիդանն ու Բայրամովը քննարկել են տարածաշրջանային խաղաղության ուղղությամբ ձեռնարկվող միջոցառումները
Դեկտեմբերի 3-ին ԵԱՀԿ արտգործնախարարների խորհրդի 32-րդ նիստի շրջանակներում տեղի ունեցել Ադրբեջանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարներ Ջեյհուն Բայրամովի և Հաքան Ֆիդանի հանդիպումը։
Նշվել է, որ հանդիպմանը քննարկվել են Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև ռազմավարական դաշնակցային ամուր հարաբերությունների զարգացումը բոլոր ուղղություններով, ինչպես նաև տարածաշրջանում անվտանգության ոլորտում առկա իրավիճակը և տարածաշրջանային խաղաղության ու կայունության ապահովման ուղղությամբ ձեռնարկվող միջոցառումները:
Այս համատեքստում ընդգծվել է երկու երկրների միջև բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության շարունակման կարևորությունը։
Նախարարները նշել են միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում սերտ համագործակցության շարունակականության կարևորությունը և ընդգծել, որ Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև փոխադարձ աջակցությունը դրական ներդրում է ունենում տարածաշրջանային համագործակցության մեջ։

On December 3, within the framework of the 32nd session of the OSCE Ministerial Council, the meeting of the Foreign Ministers of Azerbaijan and Turkey, Jeyhun Bayramov and Hakan Fidan, took place.
It was noted that the development of strong strategic alliances between Azerbaijan and Turkey in all directions, as well as the current security situation in the region and measures taken to ensure regional peace and stability, were discussed at the meeting.
In this context, the importance of continuing high-level political dialogue between the two countries was emphasized.
The ministers noted the importance of continued close cooperation within international organizations and emphasized that mutual support between Azerbaijan and Turkey contributes to regional collaboration.