Միրնոգրադում շրջափակված է ավելի քան 1000 ուկրաինացի զինվոր. Bild
Գերմանական Bild-ը, հղում անելով Միրնոգրադում տեղակայված ուկրաինացի զինվորներից մեկին, հաղորդում է, որ այնտեղի զորքերը գտնվում են կրիտիկական իրավիճակում և օգնություն են խնդրում։ Սակայն ռոտացիան անհնար է. ռուսական բանակը կտրել է ցամաքային ճանապարհները։
«Իրավիճակը, անկեղծ ասած, կրիտիկական է։ Լոգիստիկան իրականացվում է բացառապես անօդաչու թռչող սարքերի և ցամաքային ռոբոտացված համակարգերի միջոցով։ Նույնիսկ սննդի մատակարարումը խնդիր է։ Շատ ստորաբաժանումներ վերաբաշխվել են։ Եվ լավ կլիներ, եթե այս ստորաբաժանումներից մեկը, ցանկալի է՝ ամբողջ բրիգադը, վերահսկողություն ստանձներ այս անիծյալ մատակարարման ուղու նկատմամբ», - ասել է զինվորը։
Զինվորը նաև հայտարարել է, որ խոսում է Միրնոգրադում և շրջակա տարածքում տեղակայված ավելի քան 1000 զինվորների անունից։

More than 1,000 Ukrainian soldiers are trapped in Mirnohrad. Bild
The German Bild, citing a Ukrainian soldier stationed in Mirnograd, reported that the troops there are in a critical situation and are asking for help. However, rotation is impossible: the Russian army has cut off the land routes.
“The situation is, frankly, critical. Logistics is carried out exclusively by drones and ground robotic systems. Even the supply of food is a problem. Many units have been redeployed. And it would be good if one of these units, preferably a whole brigade, took control of this damned supply route,” the soldier said.
The soldier also stated that he spoke on behalf of more than 1,000 soldiers stationed in Mirnograd and the surrounding area.