Գնդակը Վրաստանի դաշտում է. ՌԴ ԱԳՆ
Ռուսաստանը Վրաստանի հետ քաղաքական երկխոսության վերսկսման հիմքեր չի տեսնում, հայտարարել են ՌԴ ԱԳՆ-ում: Դիվանագետների խոսքով՝ Թբիլիսին նախկինի պես հարաբերությունների վերականգնումը կապում է Աբխազիայի և Հարավային Օսիայի ճանաչումից Մոսկվայի հրաժարվելու հետ, պահանջներ, որոնք ԱԳՆ- ում անիրատեսական են անվանել
Գերատեսչությունում ընդգծել են, որ այդ տարածաշրջանների անկախության ճանաչումն անշրջելի է, սակայն Մոսկվան բաց է հարաբերությունների հետագա կարգավորման համար «այն մակարդակով, որով դրան պատրաստ է Վրաստանը»:
«Գնդակը վրացական դաշտում է, որը, ինչպես մենք կարծում ենք, պետք է շահագրգռված լինի դրանում ավելի շատ, քան մյուսները», - նշել են ՌԴ արտաքին քաղաքական գերատեսչությունում:

The ball is in Georgia's court. Russian Foreign Ministry
Russia sees no grounds for resuming political dialogue with Georgia, the Russian Foreign Ministry said. According to diplomats, Tbilisi still links the restoration of relations with Moscow to Moscow's refusal to recognize Abkhazia and South Ossetia, a demand the Foreign Ministry considers unrealistic.
The Ministry emphasized that the recognition of the independence of these regions is irreversible. Still, Moscow is open to further normalization of relations "at the level to which Georgia is ready for it."
"The ball is in Georgia's court, which, in our opinion, should be more interested in this than others," the Russian Foreign Ministry noted.