Պուտինը խնդիր է դրել Ուկրաինայի հետ սահմանի երկայնքով անվտանգության գոտի ստեղծել
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է Ուկրաինայի հետ սահմանի երկայնքով՝ «Հյուսիսային» խմբի պատասխանատվության գոտում անվտանգության գոտի ստեղծելու առաջադրանքի մասին։ Նա այս հայտարարությունն արել է նոյեմբերի 30-ի երեկոյան՝ Միացյալ ուժերի խմբի հրամանատարական կետ այցելության ժամանակ։
«Ես, ի թիվս այլ բաների, խնդրել եմ ձեզ զեկուցել «Հյուսիսային» խմբավորման պատասխանատվության գոտում զարգացող իրավիճակի մասին՝ հաշվի առնելով, որ այն հանձնարարված է պետական ​​սահմանի երկայնքով անվտանգության գոտի ստեղծել», - ասել է Պուտինը՝ դիմելով Գլխավոր շտաբի պետ Վալերի Գերասիմովին։
«Այս առումով ես կցանկանայի լսել, թե ինչպես է իրավիճակը զարգանում Վոլչանսկ քաղաքի տարածքում և հենց Վոլչանսկում», - հավելել է նախագահը։

Russian President Vladimir Putin has announced the task of creating a security zone along the border with Ukraine in the area of responsibility of the North Group. He made this statement on the evening of November 30 during a visit to the command post of the United Forces Group.
“I, among other things, asked you to report on the situation developing in the area of responsibility of the North Group, taking into account that it is tasked with creating a security zone along the state border,” Putin said, addressing Chief of the General Staff Valery Gerasimov.
“In this regard, I would like to hear how the situation is developing in the area of the city of Volchansk and in Volchansk itself,” the president added.