Ուկրաինան հայտնել է մոտ 1 մլրդ դոլարի ռուսական ակտիվների բռնագրավվման մասին
Ուկրաինայի ոստիկանությունը կալանել է Ռուսաստանի հետ կապված 38 մլրդ գրիվնայի (գրեթե 1 մլրդ դոլար) ակտիվներ։ Այդ մասին հայտարարել է Ուկրաինայի ազգային ոստիկանության ռազմավարական հետաքննությունների վարչության պետ Անդրեյ Ռուբելը։
«Մասնավորապես, Bell-427 ուղղաթիռը, Gulfstream G650 ինքնաթիռը, 47 բեռնատար ավտոմեքենա, 55 մարդատար ավտոմեքենա և 3 կողային կիսակցորդ հանձնվել են մեր պաշտպաններին», - ասել է Ռուբելը: Նա հստակեցրել է, որ դժվար է գնահատական տալ ռուսական ակտիվների ծավալին, քանի որ 2014 թվականից ի վեր Ուկրաինայում ամբողջ խոշոր բիզնեսը ուղղակիորեն կամ անուղղակիորեն կապված է եղել ռուսների հետ:

Ukraine announced the confiscation of about $1 billion in Russian assets
Andriy Rubel, head of the Strategic Investigations Department of the National Police of Ukraine, announced that Ukraine's police seized 38 billion hryvnias (almost $1 billion) in Russian-related assets.
"In particular, a Bell-427 helicopter, a Gulfstream G650 airplane, 47 trucks, 55 passenger cars, and three sidecars were handed over to our defenders," Rubel said. He clarified that it is difficult to assess the volume of Russian assets because, since 2014, all major businesses in Ukraine have been directly or indirectly connected with Russians.