Զինված հարձակում Փարիզի կենտրոնում
Փարիզի կենտրոնական մասում զինված հարձակում է տեղի ունեցել։ Մեկ մարդ զոհվել է, ևս երկուսը՝ վիրավորվել․ հայտնում է BBC-ն։
Հարձակվողը ձերբակալվել է։ Ձերբակալվածի անունը, ինչպես հաղորդում են ֆրանսիական ԶԼՄ-ները, Արմանդ Ռ է: Նա ոստիկանությունում հայտարարել է, որ «վշտացած է այն բանից, թե որքան շատ մահմեդականներ են զոհվում Աֆղանստանում և Պաղեստինում»:
Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարար Ժերալդ Դարմանենը հաստատել է տեղեկությունը, որ հանցագործը զինված է եղել դանակով և մուրճով և բղավել է «Ալլահ աքբար»։
Իշխանությունների տեղեկություններով՝ հարձակվողը 26 տարեկան է, նա Ֆրանսիայի քաղաքացի է իռլանդացի ներգաղթյալների ընտանիքից և նախկինում արդեն բանտային պատիժ է կրել ահաբեկչություն նախապատրաստելու մեղադրանքով:

An armed attack in the center of Paris
BBC reports that an armed attack took place in the central part of Paris. One person was killed, and two others were injured.
The attacker was arrested. The name of the detainee, as reported by the French mass media, is Armand R. He told the police that he was "saddened by how many Muslims are dying in Afghanistan and Palestine."
French Interior Minister Gérald Darmanen confirmed the information that the criminal was armed with a knife and a hammer and shouted "Allah Akbar."
According to the authorities, the attacker is 26 years old, a French citizen from a family of Irish immigrants, and has already served a prison sentence on the charge of preparing a terrorist attack.