Ռամիլ Մամեդովը` Արցախի իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ շփումների պատասխանատու
Ադրբեջանի մեջլիսի պատգամավոր Ռամին Մամեդովը պատասխանատու է նշանակվել Ադրբեջանի, ՌԴ խաղաղապահների ղեկավարության և Արցախի իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ շփումների համար: Այդ մասին հայտնել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Այդ նպատակով Ռամին Մամեդովը 2023 թվականի մարտի 1-ին  ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի կենտրոնակայանում հանդիպել է Արցախի ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպմանը մասնակցել է Ադրբեջանի բնական պաշարների շահագործման հարցերով խմբի ղեկավար Մասիմ Մամեդովը։ Խմբի մեջ են մտնում բնապահպանության և բնական պաշարների նախարարության, էկոնոմիկայի նախարարությանը կից գույքային հարցերով պետական ծառայության և «AzerGold» ՓԲԸ-ի փորձագետները։
Ադրբեջանական զլմ-ները ակտիվորեն տարածում են հանդիպման մասին հաղորդագրությունը` պնդելով, որ «հանդիպման ընթացքում նախնական քննարկումներ են անցկացվել Ադրբեջանի սահմանադրությանը և օրենքներին համապատասխան Լեռնային Ղարաբաղի հայ բնակիչների վերաինտեգրման վերաբերյալ։ Շփումները կշարունակվեն»։

Ramin Mammadov, the person in charge of contacts with the representatives of Artsakh authorities
Azerbaijani Mejlis deputy Ramin Mammadov was appointed responsible for communications with the leadership of the peacekeepers of Azerbaijan, the Russian Federation, and the representatives of Artsakh authorities. Azerbaijani media reported about it.
For this purpose, on March 1, 2023, Ramin Mamedov met with the representatives of Artsakh at the headquarters of the peacekeeping troops of the Russian Federation.
The head of the group on the exploitation of natural resources of Azerbaijan, Massim Mammadov, took part in the meeting. The group includes experts from the Ministry of Environmental Protection and Natural Resources, the State Service for Property Issues attached to the Ministry of Economy, and "AzerGold" CJSC.
The Azerbaijani mass media actively spread the message about the meeting, claiming that "during the meeting, preliminary discussions were held regarding the reintegration of the Armenian residents of Nagorno-Karabakh by the constitution and laws of Azerbaijan." The contacts will continue."