Լեհաստանը խոստանում է հնարավորինս արագ հետաքննել հրթիռային միջադեպը
Լեհաստանի կառավարության պաշտոնյան հայտնել է, որ Վարշավան փորձում է հնարավորինս արագ ավարտել երեքշաբթի օրը երկրի արևելքում երկու մարդու կյանք խլած հրթիռային հարվածի հանգամանքների հետաքննությունը:
Լեհաստանի ԱԳՆ խոսնակ Լուկաշ Յասինան հայտնել է, որ հետաքննությունը անշեղորեն առաջ է ընթանում, և երկրի իշխանությունները ակնկալում են դրա արդյունքները ստանալ մոտ օրերս։
Յասինայի խոսքով՝ ուկրաինացի փորձագետներին նույնպես հնարավորություն կտրվի մուտք գործել դեպքի վայր, սակայն նախ պետք է ձեռք բերվեն որոշակի իրավական համաձայնություններ։
Նախորդիվ, Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդան վստահեցրել է, որ Ուկրաինայի ներկայացուցիչներին թույլ կտան հետևել հետաքննության ընթացքին։

Польша обещает как можно быстрее расследовать ракетный инцидент
Представитель польского правительства заявил, что Варшава пытается как можно быстрее завершить расследование обстоятельств ракетного обстрела во вторник на востоке страны.
Официальный представитель МИД Польши Лукаш Ясина заявил, что расследование идет стабильно, и власти страны рассчитывают получить его результаты в ближайшие дни.
По словам Ясиной, украинским экспертам также будет предоставлена ​​возможность нахождения на месте происшествия , но предварительно должны быть достигнуты определенные юридические договоренности.
Ранее президент Польши Анджей Дуда заверил, что за ходом расследования допустят представителей Украины.