Լեհաստանը խոստանում է հնարավորինս արագ հետաքննել հրթիռային միջադեպը
Լեհաստանի կառավարության պաշտոնյան հայտնել է, որ Վարշավան փորձում է հնարավորինս արագ ավարտել երեքշաբթի օրը երկրի արևելքում երկու մարդու կյանք խլած հրթիռային հարվածի հանգամանքների հետաքննությունը:
Լեհաստանի ԱԳՆ խոսնակ Լուկաշ Յասինան հայտնել է, որ հետաքննությունը անշեղորեն առաջ է ընթանում, և երկրի իշխանությունները ակնկալում են դրա արդյունքները ստանալ մոտ օրերս։
Յասինայի խոսքով՝ ուկրաինացի փորձագետներին նույնպես հնարավորություն կտրվի մուտք գործել դեպքի վայր, սակայն նախ պետք է ձեռք բերվեն որոշակի իրավական համաձայնություններ։
Նախորդիվ, Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդան վստահեցրել է, որ Ուկրաինայի ներկայացուցիչներին թույլ կտան հետևել հետաքննության ընթացքին։

Poland promises to investigate the missile incident as quickly as possible
A Polish government official said Warsaw is trying to finish the investigation into the circumstances of Tuesday's rocket attack in the east of the country as quickly as possible.
Polish Foreign Ministry spokesman Lukasz Jasina said that the investigation is progressing steadily, and the country's authorities expect to receive its results in the next few days.
According to Jasina, Ukrainian experts will also be allowed to enter the scene, but certain legal agreements must be reached first.
Earlier, Polish President Andrzej Duda assured that representatives of Ukraine would be allowed to follow the investigation process.