«Պատմությունը նույն հնարավորությունը երկու անգամ չի տալիս. օգտվե՛ք հնարավորությունից հենց հիմա». եվրոպացի պաշտոնյան՝ Վրաստանին
«Եվրամիությունը պատրաստ է օգնել Վրաստանին՝ ԵՄ-ին միանալու հարցում, մենք պետք է միասին հասնենք դրան»,-այսօր Թբիլիսիում հայտարարել է Եվրոպական հարևանության քաղաքականության և ընդլայնման հարցերով եվրահանձնակատար Օլիվեր Վարհեյը՝ Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ հանդիպումից հետո։
«Վրաստանի բնակչության ճնշող մեծամասնությունը կողմ է Եվրամիությանն անդամակցությանը։ Սա շատ ուժեղ մանդատ է ոչ միայն կառավարության, այլև ողջ քաղաքական վերնախավի համար, և այդ նպատակը պահանջում է երկարաժամկետ կայունություն և խաղաղություն»,- ընդգծել է եվրահանձնակատարը։
«Վստահ եմ, որ պատմությունը երբեք նույն հնարավորությունը երկու անգամ չի տալիս, այդ իսկ պատճառով պետք է օգտվել այս հնարավորությունից և իրականություն դարձնել»,-ասել է Վարհեյը։

«История не дает одной и той же возможности дважды, воспользуйтесь возможностью сейчас». Европейский официальный представитель в Грузии
"Европейский Союз готов помочь Грузии вступить в ЕС, мы должны добиться этого вместе", - заявил сегодня в Тбилиси еврокомиссар по вопросам европейской политики соседства и расширения Оливер Вархей после встречи с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
«Подавляющее большинство населения Грузии выступает за вступление в Евросоюз. Это очень сильный мандат не только для правительства, но и для всей политической элиты, и эта цель требует долгосрочной стабильности и мира", - подчеркнул еврокомиссар.
«Я уверен, что история никогда не дает одну и ту же возможность дважды, поэтому мы должны воспользоваться этой возможностью и воплотить ее в жизнь», — сказал Вархи.