ՌԴ ոստիկաններին արգելվել է երկրից դուրս գալ
Ոստիկաններին արգելել են դուրս գալ Ռուսաստանից, գրում են մի շարք լրատվամիջոցներ, ինչպես նաև «Ռուսաստանի տուրօպերատորների ասոցիացիա»-ն՝ վկայակոչելով սեփական աղբյուրները: «Baza» տելեգրամ-ալիքի տեղեկատվության համաձայն, սեպտեմբերի 23-ին ստորագրված կարգադրության համաձայն՝ ՌԴ ՆԳՆ անձնակազմը և ղեկավարությունը, ներառյալ՝ կանայք, իրավունք չունեն լքել երկիրը, բացառությամբ այն դեպքերի, եթե դրան հավանություն տա ղեկավարությանը:
ՌԴ ՆԳ նախարար Վլադիմիր Կոլոկոլցևի կարգադրությունն արգելում է ոստիկանության աշխատակիցներին մեկնել արտասահման, եթե տոմսերը կամ ուղեգրերը ձեռք են բերվել սեպտեմբերի 21-ի զորահավաքը հայտարարելուց հետո: Բացի այդ, Baza-ի տեղեկություններով՝ պետական գատնիքին հասանելիություն ունեցող ոստիկանները պարտավոր են հանձնել անձնագրերը։

Российским полицейским запретили покидать страну
Полицейским запретили выезд из России, пишут ряд СМИ, а также «Ассоциация туроператоров России» со ссылкой на собственные источники. Как сообщает Telegram-канал Baza, согласно приказу, подписанному 23 сентября, сотрудники и руководство МВД РФ, в том числе женщины, не имеют права покидать страну, если это не согласовано с руководством.
Приказ министра внутренних дел РФ Владимира Колокольцева запрещает сотрудникам полиции выезд за границу, если билеты или пропуска были приобретены после объявления призыва 21 сентября. Кроме того, по информации Baza, полицейские, имеющие доступ к государственному транспорту, обязаны сдать паспорта.