Ամերիկացի կոնգրեսականները շնորհավորել են Արցախի անկախության օրը
Ամերիկացի կոնգրեսականներ Ֆրենկ Փալոնը, Գաս Բիլիրակիսը, Ջեքի Սփեյերը, Դեյվիդ Վալադաոն ու Ադամ Շիֆը շնորհավորական ուղերձ ել են հղել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հռչակման 31-ամյակի առթիվ։ Այդ մասին հայտնել է ԱՄՆ Հայ Դատի գրասենյակը։
Ուղերձում կոնգրեսականները նշել են, որ շարունակում են պահանջել ԱՄՆ կառավարությունից՝ ձեռնարկել բոլոր հնարավոր դիվանագիտական միջոցները, որպեսզի պատժեն Թուրքիային և Ադրբեջանին՝ 2020 թվականին Արցախի վրա հարձակման համար, ինչպես նաև պատշաճ աջակցություն ցույց տալ այն ընտանիքներին, որոնք բռնի տեղահանվել են Հայաստան կամ համարձակորեն շարունակում են ապրել իրենց հայրենի հողում:
Կոնգրեսականները վերահաստատել են իրենց հավատարմությունը ԱՄՆ կառավարության և Արցախի իշխանությունների միջև պաշտոնական համագործակցությանը և պատրաստակամություն հայտնել՝ համատեղ աշխատել Արցախի վերափոխման համար:

Американские конгрессмены поздравили Арцах с Днем независимости
Американские конгрессмены Фрэнк Паллоне, Гас Билиракис, Джеки Спейер, Дэвид Валадао и Адам Шифф направили поздравительное послание по случаю 31-й годовщины провозглашения Нагорно-Карабахской Республики. Об этом сообщает офис генерального прокурора Армении в США.
В сообщении конгрессмены отметили, что продолжают требовать от правительства США принятия всех возможных дипломатических мер для наказания Турции и Азербайджана за нападение на Арцах в 2020 году, а также оказания адекватной поддержки семьям, насильственно перемещенным в Армению и продолжающим жить мужественно на родной земле.
Конгрессмены подтвердили свою приверженность официальному сотрудничеству между правительством США и властями Арцаха и выразили готовность работать вместе для преобразования Арцаха.