Թուրքիան բավարարված է Լաչինի վերադարձով. Թուրքիայի ԱԳՆ
Թուրքիայի ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել՝ կապված Լաչին քաղաքը, Բերձորն ու Սուսը Ադրբեջանին վերադարձնելու հետ։ Հայտարարությունում նշվում է, որ Թուրքիան բավարարված է դրանց վերադարձով:
«Մենք գոհունակություն ենք հայտնում, որ Լաչին քաղաքը, Բերձոր և Սուս գյուղերն այսօր վերադարձվել են Ադրբեջանին՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ի հայտարարության համաձայն ընթացող գործընթացի շրջանակներում։
Հուսով ենք՝ Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության վերականգնմանն ուղղված այս կարևոր քայլը կնպաստի տարածաշրջանում իրավիճակի կարգավորմանն ու ադրբեջանա-հայկական հարաբերություններին:
Թուրքիան ինչպես շարունակել է, այնպես էլ շարունակելու է աջակցել եղբայրական Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությանը և ինքնիշխանությանը», - ասվում է Թուրքիայի ԱԳՆ ուղերձում։

Turkey is satisfied with Lachin's return. Foreign Ministry of Turkey
The Turkish Foreign Ministry issued a statement regarding the return of the city of Lachin, Berdzor, and Sus to Azerbaijan. The report states that Turkey is satisfied with its return.
"We express our satisfaction that the city of Lachin, the villages of Berdzor and Sus were returned to Azerbaijan today, within the framework of the ongoing process according to the announcement of November 10, 2020.
We hope that this critical step towards restoring peace and stability in the South Caucasus will contribute to the settlement of the situation in the region and Azerbaijani-Armenian relations.
"Turkey has continued and will continue to support the territorial integrity and sovereignty of brotherly Azerbaijan," said the message of the Turkish Foreign Ministry.