Թուրքիան բավարարված է Լաչինի վերադարձով. Թուրքիայի ԱԳՆ
Թուրքիայի ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել՝ կապված Լաչին քաղաքը, Բերձորն ու Սուսը Ադրբեջանին վերադարձնելու հետ։ Հայտարարությունում նշվում է, որ Թուրքիան բավարարված է դրանց վերադարձով:
«Մենք գոհունակություն ենք հայտնում, որ Լաչին քաղաքը, Բերձոր և Սուս գյուղերն այսօր վերադարձվել են Ադրբեջանին՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ի հայտարարության համաձայն ընթացող գործընթացի շրջանակներում։
Հուսով ենք՝ Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության վերականգնմանն ուղղված այս կարևոր քայլը կնպաստի տարածաշրջանում իրավիճակի կարգավորմանն ու ադրբեջանա-հայկական հարաբերություններին:
Թուրքիան ինչպես շարունակել է, այնպես էլ շարունակելու է աջակցել եղբայրական Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությանը և ինքնիշխանությանը», - ասվում է Թուրքիայի ԱԳՆ ուղերձում։

Турция довольна возвращением Лачина. МИД Турции
МИД Турции выступил с заявлением о возвращении Азербайджану городов Лачин, Бердзор и Сус. В заявлении говорится, что Турция довольна их возвращением.
«Выражаем удовлетворение тем, что город Лачин, села Бердзор и Сус сегодня были возвращены Азербайджану в рамках продолжающегося процесса согласно соглашению от 10 ноября 2020 года.
Надеемся, что этот важный шаг к восстановлению мира и стабильности на Южном Кавказе будет способствовать урегулированию ситуации в регионе и азербайджано-армянских отношений.
"Турция продолжала и будет поддерживать территориальную целостность и суверенитет братского Азербайджана ", - говорится в сообщении МИД Турции.