Բաքվի և Անկարայի նոր ռազմատեխնիկական համագործակցությունը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը երեքշաբթի օրը Թուրքիայի ազգային պաշտպանության փոխնախարար Մուհսին Դերեի հետ քննարկել է երկու երկրների միջև ռազմական համագործակցության ընդլայնման հարցեր, այդ մասին հայտնել է Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայությունը։ «Հանդիպմանը քննարկվել են Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև երկկողմ համագործակցության զարգացման հեռանկարները, այդ թվում՝ ռազմատեխնիկական ոլորտում համատեղ աշխատանքային խմբերի ստեղծումը»,- ասված է զեկույցում։
Քննարկվել են նաև «Տեխնոֆեստ-2022» փառատոնին Ադրբեջանի ռազմաօդային ուժերի ավիացիոն ակտիվների և զինծառայողների մասնակցության հարցերը։ Ավիացիոն և տիեզերական տեխնոլոգիաների այդ փառատոնը, որն ամեն տարի անցկացվում է Թուրքիայում, այս տարի կկազմակերպվի մայիսի 26-29-ը Բաքվում։

Новое военно-техническое сотрудничество между Баку и Анкарой
Министр обороны Азербайджана Закир Гасанов во вторник обсудил расширение военного сотрудничества между двумя странами с заместителем министра обороны Турции Мухсином Дере, сообщает пресс-служба Минобороны Азербайджана. "На встрече были обсуждены перспективы развития двустороннего сотрудничества между Азербайджаном и Турцией, в том числе создание совместных рабочих групп в военно-технической сфере", - говорится в сообщении.
Также были обсуждены вопросы участия авиационных средств ВВС Азербайджана и военнослужащих в фестивале «Технофест-2022». Этот фестиваль авиационных и космических технологий, ежегодно проводимый в Турции, на этот раз пройдет 26-29 мая в Баку.