Լոնդոնը պատրաստվում է Կիևին փոխանցել «Stormer» ինքնագնացներ՝ Starstreak զենիթահրթիռներով
Մեծ Բրիտանիան մտադիր է մոտ ապագայում Ուկրաինային փոխանցել «Stormer» ինքնագնաց զենիթային զենքեր՝ հագեցած Starstreak հրթիռներով։ Այս մասին երեքշաբթի հայտնել է The Sun թերթը՝ վկայակոչելով իրազեկ աղբյուրների։
Երկու շաբաթ առաջ Մեծ Բրիտանիայի ԶՈՒ ամենամեծ զորավարժարանի տարածքում ուկրաինացի զինվորականների համար անցկացվել է Stormer զրահատեխնիկայի ցուցադրություն։ Պարբերականը նշում է, որ բրիտանական ռազմական տեխնիկայի մատակարարումն առաջիկա օրերին կարող է իրականացվել C-17 Globemaster ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռով։ Ըստ The Sun-ի՝ Լոնդոնը ներկայումս պատրաստ է Կիև տեղափոխել միայն մի քանի Stormer մեքենաներ՝ ի լրումն 120 զրահափոխադրիչների, որոնց մասին վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը ապրիլի 9-ին հայտարարել է, որ դրանք կուղարկվեն Ուկրաինա։

Великобритания намерена в ближайшее время поставить Украине зенитные комплексы Stormer, оснащенные ракетами Starstreak. Об этом сообщает во вторник газета The Sun со ссылкой на информированные источники.
Две недели назад на территории крупнейшего военного училища Вооруженных сил Великобритании прошла демонстрация бронетехники Stormer для украинских военнослужащих. Газета отмечает, что поставки британской военной техники в ближайшие дни могут осуществляться военно-транспортными самолетами C-17 Globemaster. Как сообщает The Sun, в настоящее время Лондон готов переправить в Киев лишь несколько машин Stormer в дополнение к 120 бронетранспортерам, о которых премьер-министр Борис Джонсон заявил 9 апреля, что они будут отправлены в Украину.