ԱՄՆ-ն 100 մլն դոլարի կհատկացնի Ուկրաինային
ԱՄՆ-ն ևս 100 մլն դոլար կհատկացնի Ուկրաինայի ոստիկանության և սահմանապահ ծառայության համար զրահատեխնիկա, սարքավորումներ, բժշկական պարագաներ գնելու համար, ասել է պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը։
«Լրացուցիչ գումարը թույլ կտա շարունակել տրամադրել պաշտպանական սարքավորումները, դաշտային սարքավորումները, մարտավարական սարքավորումները, դեղամիջոցները, կապի միջոցները Ուկրաինայի սահմանային ծառայությունների և ոստիկանության համար», - ասվում է նրա հայտարարությունում:
Նշվում է, որ այս օգնությունը Ուկրաինայի ՆԳՆ-ին ավելի շատ հնարավորություններ կտա ապահովելու անհրաժեշտ սահմանային անվտանգությունը, իրականացնելու իրավապահ գործառույթներ և պաշտպանելու կարևոր ենթակառուցվածքները։

США предоставят Украине $100 млн
США предоставят 100 млн долларов на закупку бронетехники, оборудования и медикаментов для пограничной службы украинской полиции, заявил госсекретарь Энтони Блинкен.
"Дополнительная сумма позволит продолжить поставку военной техники, полевого снаряжения, тактического снаряжения, медикаментов, средств связи для украинских пограничных служб и полиции", - говорится в сообщении.
Отмечается, что эта помощь даст больше возможностей Министерству внутренних дел Украины для обеспечения необходимой безопасности границ, выполнения правоохранительных функций, охраны необходимой инфраструктуры.