«Ես չեմ փակել Մոսկվայի հետ բանակցությունների դուռը». Զելենսկի
«Ուկրաինան պատրաստ է բանակցել Ռուսաստանի հետ, բայց այդ երկրի այնպիսի ներկայացուցչի հետ միայն, ով ընդունում է, որ Ռուսաստանը դարձել է օկուպանտ և իսկապես պատրաստ կլինի խաղաղության»։
Այս մասին ամերիկյան «CNN» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։ Նա շեշտել է, որ մինչ այժմ, բացի վերջնագրերից, ոչինչ չի լսել ՌԴ գործող նախագահից։
Զելենսկու խոսքով՝ ինքը չի շրխկացրել բանակցությունների դուռը, սակայն Կիևը պատրաստ է երկխոսության միայն նրանց հետ, ովքեր իսկապես պատրաստ են խաղաղության և պատրաստ են խոստովանել, որ իրենք օկուպանտներ են։ «Մենք պետք է վերադարձնենք ամեն ինչ. հող, իրավունք, ազատություն, փող, և ամենակարևորը՝ արդարություն։ Եվ մինչ այժմ ես նման հայտարարություններ չեմ լսել Ռուսաստանից՝ ո՛չ Պուտինից, ո՛չ էլ որևէ մեկից»,-ընդգծել է Զելենսկին։

"I have not closed the door to negotiations with Moscow." Zelensky
"Ukraine is ready to negotiate with Russia, but only with a representative of that country who accepts that Russia has become an occupier and will be ready for peace."
President of Ukraine Volodymyr Zelensky said this in an interview with the American "CNN" TV channel. He emphasized that until now, apart from the ultimatums, he has not heard anything from the current president of the Russian Federation.
According to Zelensky, he did not slam the door of negotiations, but Kiev is ready for dialogue only with those who are really ready for peace and are ready to admit that they are occupiers. "We have to return everything. land, rights, freedom, money, and most importantly, justice. And until now, I have not heard such statements from Russia, neither from Putin, nor from anyone else," Zelensky emphasized.