«Ռուսաստանից ոչ ոք չի վախենում, բանակցություններ չեն լինի». Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար
«Ռուսաստանից ոչ ոք չի վախենում, բանակցություններ չեն լինի».  Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար
«Ռուսաստանի կեղտոտ շանտաժը շատ պարզունակ է». այս մասին հոկտեմբերի 24-ին իր Telegram-յան ալիքում գրել է Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Անդրեյ Երմակը։
Նա հիշեցրել է Զապորոժյեի ատոմակայանի հետ կապված ռուսական մանիպուլյացիաները, Կախովկայի հիդրոէլեկտրակայանի ահաբեկումը, Օլենիվկայում ուկրաինացի ռազմագերիների դեմ ահաբեկչությունները, ինչպես նաև «կեղտոտ» պատերազմը մարտի դաշտում կրած պարտություններից հետո։
Երմակի խոսքով՝ «երկար ժամանակ ոչ ոք չի վախենում Ռուսաստանից, քանի որ նրանք թույլ վախկոտներ են, որոնք երազում են բանակցությունների մասին՝ կասեցնելու իրենց փլուզումը»։
«Ամբողջ աշխարհը դա տեսնում է։ Բանակցություններ չեն լինի, իսկ Ռուսաստանի ամեն կեղտոտ բան կմնա մեկուսացման մեջ, որում նա անպայման կհայտնվի»,- ասել է նախագահի աշխատակազմի ղեկավարը։

"No one fears Russia; there will be no negotiations." Head of the Office of the President of Ukraine
On October 24, Andrey Yermak, the head of the Ukraine President's office, wrote on his Telegram channel, "Russia's dirty blackmail is very simple."
He recalled the Russian manipulations related to the Zaporizhzhia nuclear power plant, the intimidation of the Kakhovka hydroelectric power plant, and the terrorist attacks against the Ukrainian prisoners of war in Olenivka as the "dirty" war after defeats on the battlefield.
According to Yermak, "for a long time, no one has been afraid of Russia because they are weak cowards who dream of negotiations to stop their collapse."
The head of the presidential staff said, "The whole world sees it. There will be no negotiations, and everything dirty about Russia will remain in isolation, in which he will appear,"