Porsche-ն «911»-ի հիբրիդային տարբերակ է թողարկել (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Porsche ընկերությունը ցուցադրել է հիբրիդային շարժիչով 911-րդ մոդելի՝ պատմության մեջ առաջին տարբերակը: Նորույթի պաշտոնական պրեմիերան կկայանա մայիսի վերջին, սակայն գերմանական ընկերությունում դեռ չեն հայտնում, թե հատկապես ինչ ուժային ագրեգատ կստանա մեքենան:
«Այս տեխնոլոգիաներն ավելի դինամիկ կդարձնեն 911-ը։ Նոր 911-ի մշակման և փորձարկման ընթացքում մենք ոչինչ չթողեցինք պատահականության վրա և մեքենան փորձարկեցինք աշխարհի բոլոր հնարավոր պայմաններում՝ սկսած ցրտից մինչև կիզիչ արևը, ինչպես դա եղավ Դուբայի վերջին փորձարկումներում: Նոր 911-րդը վստահորեն հաղթահարում է ամենաբարդ խնդիրները», - նշել է Porsche-ի 911 և 718 մոդելների շարքի զարգացման գծով փոխնախագահ Ֆրենկ Մոզերը։
Նշվում է, որ մեքենան փորձարկվել է նաև «Նյուրբուրգրինգի» «Հյուսիսային օղակում» և «Նորդշլայֆով» շրջանը հաղթահարել է 8,7 վայրկյանով ավելի արագ, քան իր նախորդը․ նշվում է Porsche-ի մամուլի հաղորդագրության մեջ:
Համեմատության համար նշենք, որ Porsche-ի «Հյուսիսային օղակ»-ում սերիական ռեկորդը սահմանվել է 2021 թվականին՝ Լարս Քեռնի կողմից Porsche 911 GT2 RS Manthey Performance Kit-ում (991.2), 6.38, 835 ցուցանիշով:

Porsche has shown the first version of the 911 model with a hybrid engine. The official premiere of the novelty will take place at the end of May, but the German company has not yet announced what power unit the car will receive.
"These technologies will make the 911 more dynamic. During the development and testing of the new 911, we left nothing to chance and tested the car in all possible conditions worldwide, from the cold to the scorching sun, as was the case in the recent tests in Dubai. The new 911 confidently overcomes the most difficult problems," said Frank Moser, vice president of Porsche 911 and 718 model series development.
A press release from Porsche noted that the car was also tested at the "Northern Ring" of the "Nürburgring" and passed the Nordschleife circuit 8.7 seconds faster than its predecessor.
By comparison, Porsche's series record at the Northern Ring was set in 2021 by Lars Kern in a Porsche 911 GT2 RS Manthey Performance Kit (991.2), 6.38, 835.