Լիոնել Մեսսին կարիերան կշարունակի «Ինտեր Մայամիում»
Լիոնել Մեսսին որոշում է կայացրել տեղափոխվել ԱՄՆ և կարիերան շարունակել «Ինտեր Մայամիում», հայտնում է BBC-ն։
«Ես կարող էի վերադառնալ «Բարսա», բայց չկարողացա ինքնուրույն որոշում կայացնել: Ես գիտեի, որ նրանք ստիպված են լինելու կրճատել աշխատավարձերը կամ նույնիսկ վաճառել այլ խաղացողների, ես դա չէի ուզում»,- հայտարարել է արգենտինացի ֆուտբոլիստը:
Նշվում է, որ գործարքն այժմ նախապատրաստման փուլում է։
Ավելի վաղ ՊՍԺ-ն պաշտոնապես հայտարարել էր մրցաշրջանի ավարտից հետո հարձակվող Լիոնել Մեսսիի հեռանալու մասին:
ՊՍԺ-ում արգենտինացին դարձել է Ֆրանսիայի կրկնակի չեմպիոն, մեկ անգամ նվաճել երկրի Սուպերգավաթը։ Ֆրանսիական թիմի կազմում Լեոն անցկացրել է 74 հանդիպում և երկու մրցաշրջանում խփել է 32 գոլ։

Lionel Messi will continue his career at Inter Miami
BBC reports that Lionel Messi has decided to move to the USA and continue his career at Inter Miami.
"I could return to Barca, but I couldn't decide alone. I knew they would have to cut salaries or sell other players; I didn't want that," said the Argentinian footballer.
It is noted that the deal is currently in the preparation stage.
Earlier, PSG officially announced the departure of striker Lionel Messi after the end of the season.
In PSG, the Argentine became a two-time champion of France and won the country's Super Cup once. Leo played 74 matches and scored 32 goals in two seasons as part of the French team.