Հայաստանը երկրորդ ոսկե մեդալն է նվաճել Թուրքիայում, չեմպիոն է հռչակվել Սամվել Սիրամարգյանը
Հայաստանը երկրորդ ոսկե մեդալն է նվաճել Թուրքիայում ընթացող բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում։ Այս անգամ փայլում է հանդես եկել 66 կգ քաշային Սամվել Սիրամարգյանը։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։
Եզրափակչում նա որևէ հնարավորություն չի տվել ուկրաինացի Ալեքսեյ Տատարենկոյին։ Բոլոր 3 ռաունդներում Սիրամարգյանը նախաձեռնողի դերում էր, և ուժգին հարվածների մի ամբողջ տարափ էր հասցնում մրցակցին։
Արդյունքում՝ բոլոր մրցավարները միաձայն 5։0 հաշվով հաղթանակը շնորհել են հայ մարզիկին, և Թուրքիայում երկրորդ անգամ ծածանվել է հայոց եռագույնը։

Armenia won the second gold medal in Turkey, and Samvel Siramargyan was declared champion.
Armenian Boxing Federation reported that Armenia won the second gold medal at the European Junior Boxing Championship in Turkey. This time, 66 kg Samvel Siramargian performed brilliantly.
In the final, he did not give Ukrainian Alexei Tatarenko any chance. In all 3 rounds, Siramargyan was the initiator and delivered a barrage of powerful blows to the opponent.
As a result, all referees unanimously awarded the victory to the Armenian athlete with a score of 5:0, and the Armenian tricolor was hoisted for the second time in Turkey.