Հայաստանի և Վրաստանի հավաքականների նախկին առաջատար ֆուտբոլիստները հրաժեշտի հանդիպում կանցկացնեն. կազմակերպում է ՀՖՖ-ն
Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում հունիսի 16-ին ժամը 19:00-ին կկայանա լեգենդների հրաժեշտի հանդիպում, որին կմասնակցեն Հայաստանի և Վրաստանի հավաքականների նախկին ֆուտբոլիստները: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն:
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի հավաքականի կազմում հանդես կգան Յուրա Մովսիսյանը, Մարկոս Պիզելլին, Էդգար Մանուչարյանը, Ռոբերտ Արզումանյանը, Կառլեն Մկրտչյանը, Գևորգ Կասպարովը, Արթուր Եդիգարյանը, Լևոն Հայրապետյանը, Վալերի Ալեքսանյանը, Արթուր Սարկիսովը, Արարատ Առաքելյանը, Սամվել Մելքոնյանը, Վահագն Մինասյանը: Թիմի մարզիչը կլինի Ռոման Բերեզովսկին:
Վրաստանի հավաքականի կազմում հանդես կգան ֆուտբոլիստներ Լևան Կոբիաշվիլին, Ալեքսանդր Իաշվիլին, Գոչա Ջամարաուլին, Ջանո Անանիձեն, Գեորգի Դեմետրաձեն, Օտար Մարցվալաձեն, այլք: Այս թիմի մարզիչը կլինի Դավիթ Մուջիրին, մարզչի օգնականը՝ Միխայիլ Կավելաշվիլին:

Бывшие ведущие футболисты сборных Армении и Грузии проведут прощальный матч. организованный ФФА
Прощальная встреча легенд состоится 16 июня в 19:00 на Республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна, в которой примут участие бывшие футболисты сборных Армении и Грузии. Об этом сообщает ФФА.
За сборную Армении на матче сыграют Юра Мовсисян, Маркос Пиццелли, Эдгар Манучарян, Роберт Арзуманян, Карлен Мкртчян, Геворг Каспаров, Артур Эдигарян, Левон Айрапетян, Валерий Алексанян, Артур Саркисов, Арарат Аракелян, Самвел Мелконян, Ваагн Минасян. Тренером команды станет Роман Березовский.
В состав сборной Грузии войдут игроки Левон Кобиашвили, Александр Иашвили, Гоча Джамараули, Джано Ананидзе, Георгий Деметрадзе, Отар Марцваладзе и другие. Тренером этой команды станет Давид Муджири, ассистентом тренера станет Михаил Кавелашвили.
В перерыве перед встречей запланирована концертная программа.
Билеты поступят в продажу на следующей неделе. Все средства от продажи пойдут на благотворительность.