Այսուհետ հնարավոր է Իրանից կամ Վրաստանից ցեմենտ ներկրել. Բաբկեն Թունյան
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հոկտեմբերի 10-ին ստորագրել է ««Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքը:
Սա նշանակում է, որ այսուհետ հնարավոր է Իրանից կամ Վրաստանից ցեմենտ ներկրել՝ մեկ տոննայի համար վճարելով 2 հազար դրամ տուրք (նախկին 14 հազարի փոխարեն):
Հիշեցնեմ, որ ներկրելուց առաջ հարկավոր է դիմել էկոնոմիկայի նախարարություն, ստանալ ներկրման լիցենցիա և վճարել տուրքը: Էկոնոմիկայի նախարությունը մաքսիմալ կարճ ժամանակահատվածում կկազմակերպի այդ գործընթացը:
Ցեմենտի շուկայի դեֆիցիտը, որը խնդիրներ է ստեղծել կառուցապատողների համար, այսպիսով, կկարգավորվի ներկրման շնորհիվ»:

Об этом на своей странице в Facebook написал заместитель председателя Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Бабкен Тунян. «10 октября Президент Республики Ваагн Хачатурян подписал закон «О внесении изменений в Закон о государственной пошлине».
Это означает, что отныне можно ввозить цемент из Ирана или Грузии, уплатив пошлину в размере 2000 драмов за тонну (вместо 14 000 ранее).
Напомню, что перед ввозом нужно обратиться в Минэкономики, получить лицензию на ввоз и оплатить пошлину. Министерство экономики организует этот процесс в кратчайшие сроки.
Таким образом, дефицит на рынке цемента, создавший проблемы для застройщиков, будет урегулирован за счет импорта».