Ամեն ինչ պղծելու քաղաքականությունը շարունակվում է
ԱԺ պատգամավոր, ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՔՊ խմբակցության անդամ Գևորգ Պապոյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է․
«Քոչարյանը Ղազինյան Արթուր անունով պատգամավոր ունի։ Սա այսօր ֆեյսբուքյան հրապարակում է արել, որ իբր թե «Համահայկական հիմնադրամից» թալանվել է 100 մլն դոլար։
Մի կողմ թողնենք այն, որ ամեն ինչ պղծելու քաղաքականության շրջանակներում շարունակվում է «Հայաստան համահայկական հիմնադրամի» անվանարկման գործընթացը, որի տուժողը բնակաբար կլինի միայն և միայն Հայաստանի ու Արցախի քաղաքացին։
Պարզապես Ղազինյանին ու իրենց «աջարակիցներին» հիշեցնեմ, որ խորհրդարանում ստեղծվել է այդ հարցով քննիչ հանձնաժողով, որի նախագահը դաշնակցական Արծվիկ Մինասյանն է։ Սակայն հանձնաժողովը 6 ամիս աշխատելուց հետո ոչ մի «թալանի» փաստ չի արձանագրել, իսկ ժամկետը երկարացնելու համար արդեն ավելի քան մեկ ամիս է սպասում ենք հանձնաժողովի նախագահ Արծվիկ Մինասյանին ու անդամ Հայկ Մամիջանյանին, որպեսզի վերջիններս լիագումար նիստում առաջարկեն ևս 6 ամսով երկարաձգել հանձնաժողովի գործունեությունը, որին մենք համաձայն ենք։
ՀԳ։ Օրենքը հնարավորություն չի տալիս, հակառակ դեպքում 6 էլ, տո 16 ամիս էլ կտայինք իրենց՝ սրտի ուզած չափով քննելու համար այդ հարցը»։

Депутат, председатель постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, член фракции КП Геворг Папоян пишет на своей странице в Facebook:
«У Кочаряна есть депутат Артур Казинян. Сегодня в своем посте в Facebook, он заявил, что из «Всеармянского фонда» украли 100 миллионов долларов.
Оставим в стороне тот факт, что в рамках политики осквернения всего и вся продолжается процесс дискредитации  «Всеармянского фонда «Айастан», жертвой которого станут только граждане Армении и Арцаха.
Напомню только Казиняну и их «сторонникам», что в парламенте создана комиссия по расследованию, председателем которой является Арцвик Минасян от АРФД. Однако за 6 месяцев работы комиссия не зафиксировала ни одного «грабежа», и мы больше месяца ждем от членов комиссии Арцвика Минасяна и Айка Мамиджаняна, чтобы те попросили продлить срок работы комиссии ещё на 6 месяцев..С чем мы кстати согласны.
Закон не позволяет, иначе мы бы дали им 6, а то и 16 месяцев на рассмотрение этого вопроса столько, сколько им нужно».