Գարնանային նվեր՝ Գյումրու «Երեխաների տուն» մանկատան սաների համար
Մայիսի 2-ին ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի նախաձեռնությամբ Գյումրիի «Երեխաների տուն» մանկատան սաներն այցելել են Երևանի Կենդանաբանական այգի: Օրը երեխաների հետ անցկացնելու էին եկել նաև Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սարգիս Մադաթյանը, Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Տեր-Մարգարյանը:
Գյումրիից ժամանած փոքրիկները պտտվել են այգում, կերակրել կենդանիներին: Փոքրիկներին պատմել են, թե ինչպե՞ս է կազմակերպվում կենդանիների խնամքը, ո՞ր կենդանին ի՞նչ է սիրում ուտել կամ ինչո՞վ է սիրում զբաղվել:
Մանկատան տնօրեն Լիդիա Մարտիրոսյանը վարչապետի տիկնոջն է ներկայացրել մանկատան գործունեությունը, կարևորել նման այցերը: Մարտիրոսյանը նշել է, որ հրավիրված 21 երեխաները առաջին անգամ են Կենդանաբանական այգում և դա նրանց երազանքներից մեկն է եղել:
Կենդանաբանական այգին այս տարի դռները բացել է մայիսի 1-ին: Տարվա ընթացքում նախատեսում են մի քանի ազատավանդակ տեղադրել տարածքում, ընդլայնել արդեն իսկ եղածը: Այգում շրջելուց հետո երեխաները ուղևորվել են Հանրապետության հրապարակ, որտեղ հատուկ նրանց համար ցերեկային ժամի միացվել էին շատրվանները:

Весенний подарок воспитанникам детского дома «Дом ребенка» в Гюмри
2 мая по инициативе супруги премьер-министра РА Анны Акопян воспитанники гюмрийского детского дома "Дом ребенка" посетили Ереванский зоопарк. Провести день с детьми также пришли заместитель мэра Еревана Саргис Мадатян, глава административного района Нор Норк Тигран Тер-Маргарян.
Дети из Гюмри гуляли по парку и кормили животных. Малышам рассказали, как организован уход за животными, что животное любит есть и чем оно любит заниматься.
Директор детского дома Лидия Мартиросян представила супруге премьер-министра деятельность детского дома и подчеркнула важность таких визитов. Мартиросян отметила, что 21 приглашенный ребенок впервые побывал в зоопарке и это была их мечта.
В этом году зоопарк открыл свои двери 1 мая. В течение года на участке планируют установить несколько свободных вольеров, расширить существующие. Погуляв по парку, дети отправились на площадь Республики, где специально для них днем ​​включали фонтаны.