Նոր Արեշում պայթյունի հետևանքով կա երկու զոհ
Փլատակների տակից դուրս է բերվել որոնվող երկու քաղաքացու դի՝ կին և տղամարդ. այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ ՆԳՆ մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանից։
Մինչ այդ, քաղաքացիներից մեկը՝ Թամար Մանուկյանը դեպքի վայրում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է, թե իմանալով պայթյունի մասին, զանգահարել է իր բարեկամին՝ տալին, բայց հեռախոսն անհասանելի է եղել, իսկ նրա ամուսնու հեռախոսին զանգերը մնացել են անպատասխան. «53 տարեկան տալս է, ամուսինն էլ՝ 37, 38-ի մեջ... Լուրերով տեսա՝ տալիս տան մուտքն է, վազելով եկանք»։ Նրա խոսքով, ամուսինները «հաստատ տանն են եղել, այդ ժամին դուրս չէր գա տալը, քանի որ գիշերը աշխատանքի էր»:
Հիշեցնենք՝ այսօր ժամը 11:36-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Նոր Արեշ 34-րդ փողոցում տեղի է ունեցել պայթյուն: Ավելի վաղ փլատակների տակից դուրս էր բերվել երկու քաղաքացի, որոնք հոսպիտալացվել էին։

В результате взрыва в Нор-Ареше есть двое погибших
Из-под завалов извлекли тела двух разыскиваемых граждан, женщины и мужчины. Об этом Radar Armenia узнал  от пресс-секретаря МВД Нарека Саргсяна.
Ранее гражданка Тамар Манукян в разговоре с журналистами на месте происшествия рассказала, что, узнав о взрыве, она позвонила своей золовке, но телефон был недоступен, а звонки на телефон мужа остались без ответа. «Ей около 53 лет, а мужу 37 - 38… Я увидела в новостях, что показывают вход в дом моей золовки, вот мы и прибежали». По ее словам, муж и жена "точно были дома, в это время они бы не вышли на улицу, потому что ночью были на работе".
Напомним , сегодня в 11:36 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что на 34-й улице Нор Ареша в Ереване произошел взрыв. Ранее двое граждан были извлечены из-под завалов и госпитализированы.