Նախնական տեղեկություններով, պայթյունի հետևանքով կա 2 տուժած. ՆԳՆ
ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ փետրվարի 5-ին, ժամը 11:36-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Նոր Արեշ 34-րդ փողոցում տեղի է ունեցել պայթյուն:
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երկու մարտական հաշվարկ, Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի երկու փրկարարական ջոկատ, Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խմբերը, Հոգեբանական աջակցության բաժնի հերթապահ հոգեբանը, ՓՈՒՎ և Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժինների հերթապահ խմբերը։
Ըստ նախնական տվյալների՝ պայթյունի հետևանքով տեղի է ունեցել փլուզում․ կա երկու տուժած:
Դեպքի վայրում է գտնվում ՆԳՆ ՓԾ տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Կամո Ցուցուլյանը և ՓԾ տնօրենի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Դավիթ Սարգսյանը։

По предварительной информации, в результате взрыва есть двое пострадавших. Министерство внутренних дел
По сообщению спасательной службы МВД, 5 февраля в 11:36 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что на 34-й улице Нор Ареша в Ереване произошел взрыв.
На место происшествия прибыли два боевых расчета пожарно-спасательного отряда Ереванского городского спасательного управления, два спасательных отряда Центра спасательных операций специального назначения Управления Спасательных Сил, дежурные бригады Управления медицинского обеспечения и оперативные группы Национального центра кризисного управления, дежурный психолог отделения психологической поддержки.
По предварительным данным, обрушение произошло в результате взрыва, два человека пострадали.
На месте происшествия находятся директор Спасательной службы МВД, заместитель министра внутренних дел полковник Камо Цуцулян и его заместитель полковник Давид Саргсян.