Գայանե Հակոբյանի խափանման միջոցի մասին որոշումը կհրապարակվի վաղը
44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայող Ժորա Մարտիրոսյանի մոր՝ Գայանե Հակոբյանի գործով դատական նիստն ավարտվեց, դատարանի որոշումը կհրապարակվի վաղը՝ մայիսի 20-ին, ժամը 15։00-ին. լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
Հիշեցնենք՝ Գայանե Հակոբյանը մեղադրվում է ՀՀ վարչապետի որդուն առևանգելու փորձի մեջ։ Նա մայիսի 17-ին ձերբակալվել է։ Նախաքննական մարմինը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ Գայանե Հակոբյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին։
Անդրադառնալով Գայանե Հակոբյանի առողջական վիճակին, Ռուբեն Մելիքյանը նշել է, թե գիշերվա ընթացքում նրա ինքնազգացողությունը վատացել է, սակայն հետո կարգավորվել է։
Մինչ այդ, հիշեցնենք, զոհված զինվորների ծնողները փակել էին Արշակունյաց պողոտան: Սակայն որոշ ժամանակ անց նրանք բացել են՝ տեղափոխվելով դատարանի բակ։

Решение о мере пресечения Гаяне Акопян будет опубликовано завтра
Завершилось судебное заседание по делу Гаяне Акопян, матери погибшего в 44-дневной войне солдата Жоры Мартиросяна, решение суда будет оглашено завтра, 20 мая, в 15:00. Об этом в беседе с журналистами заявил адвокат Рубен Меликян.
Напомним , Гаянэ Акопян обвиняется в попытке похищения сына премьер-министра РА . Ее задержали 17 мая. Орган предварительного следствия представил суду ходатайство об избрании меры пресечения в отношении Гаяне Акопян в качестве заключения под стражу.
Касаясь состояния здоровья Гаяне Акопян, Рубен Меликян отметил, что ночью ее самочувствие ухудшилось, а затем нормализовалось.