Փորձել են առևանգել Աշոտ Փաշինյանին. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ը տեղեկացնում է, որ այսօր՝ 15:00-ի սահմաններում, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդուն` Աշոտ Փաշինյանին, իր տան մերձակայքից փորձել են առևանգել:
Նախնական տեղեկություններով՝ առևանգման մասնակիցները «Որդիների կանչ» ՀԿ անդամներն են, ովքեր ստիպել են Աշոտ Փաշինյանին նստել իրենց մեքենան, սակայն մի պահ կանգ առած ընթացող մեքենայից Աշոտ Փաշինյանին հաջողվել է դուրս թռչել, որի հետևանքով նրան վրաերթի է ենթարկել նույն կազմակերպության հետևից ընթացող մեքենան: Արդյունքում վնասվել է Աշոտ Փաշինյանի ոտքը, իսկ դեպքի վայրից «Որդիների կանչ» հասարակական կազմակերպության անդամները դիմել են փախուստի: Աշոտ Փաշինյանը դիմել է իրավապահներին:
Նշենք, որ «Որդիների կանչ» ՀԿ-ի անդամ է նաև Գարի Գալեյանը, որը ևս մասնակցել է Աշոտ Փաշինյանի առևանգմանը:

"Haykakan Zhamanak" informs that today, around 15:00, the son of Prime Minister Nikol Pashinyan, Ashot Pashinyan, was tried to be kidnapped near his house.
According to preliminary information, the participants in the abduction are the members of the "Call of the Sons" NGO, who forced Ashot Pashinyan to get into their car, but Ashot Pashinyan managed to jump out of the car that stopped for a moment, as a result of which he was hit by the car driving behind the same organization. As a result, Ashot Pashinyan's leg was injured, and the members of the "Sons' Call" NGO fled the scene. Ashot Pashinyan appealed to the law enforcement officers.
It should be noted that Gari Galeyan is also a member of "Sons' Call" NGO, which also participated in the kidnapping of Ashot Pashinyan.