Փորձել են առևանգել Աշոտ Փաշինյանին. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ը տեղեկացնում է, որ այսօր՝ 15:00-ի սահմաններում, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդուն` Աշոտ Փաշինյանին, իր տան մերձակայքից փորձել են առևանգել:
Նախնական տեղեկություններով՝ առևանգման մասնակիցները «Որդիների կանչ» ՀԿ անդամներն են, ովքեր ստիպել են Աշոտ Փաշինյանին նստել իրենց մեքենան, սակայն մի պահ կանգ առած ընթացող մեքենայից Աշոտ Փաշինյանին հաջողվել է դուրս թռչել, որի հետևանքով նրան վրաերթի է ենթարկել նույն կազմակերպության հետևից ընթացող մեքենան: Արդյունքում վնասվել է Աշոտ Փաշինյանի ոտքը, իսկ դեպքի վայրից «Որդիների կանչ» հասարակական կազմակերպության անդամները դիմել են փախուստի: Աշոտ Փաշինյանը դիմել է իրավապահներին:
Նշենք, որ «Որդիների կանչ» ՀԿ-ի անդամ է նաև Գարի Գալեյանը, որը ևս մասնակցել է Աշոտ Փաշինյանի առևանգմանը:

Пытались похитить Ашота Пашиняна
" Айкакан жаманак " сообщает, что сегодня, около 15:00, недалеко от своего дома пытались похитить сына премьер-министра Никола Пашиняна Ашота Пашиняна.
По предварительной информации, участниками похищения являются члены общественной организации «Зов сыновей», которые заставили Ашота Пашиняна сесть в их машину, но Ашот Пашинян успел выпрыгнуть из машины, которая на мгновение остановилась, но в результате чего он был сбит автомобилем, следовавшим за ними. В результате Ашот Пашинян получил травму ноги, а члены общественной организации «Зов сыновей» скрылись с места происшествия. Ашот Пашинян обратился к правоохранителям.
Следует отметить, что Гарик Галеян также является членом общественной организации «Зов сыновей», которая также участвовала в похищении Ашота Пашиняна.