Պեմզաշենի վարչական ղեկավարը՝ սպանված ընտանիքի մասին
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք այսօր դաժան սպանություն է տեղի ունեցել Շիրակի մարզի Պեմզաշեն համայնքում։ Գյուղի տներից մեկում հայտնաբերվել է 31-ամյա կնոջ ու նրա երկու երեխաների՝ 12-ամյա դստեր և 8-ամյա տղայի դիերը։
Radar Armenia-ի հետ զրույցում Պեմզաշենի վարչական ղեկավար Աղասի Վարդանյանն ասաց, որ սպանվածի ընտանիքը  սովորական կյանքով ապրող մարդիկ էին։
«Չեմ կարծում, որ թշնամիներ ունենային։ Նորմալ մարդիկ էին, սովորական, բոլորի հետ շփվող»,- ասաց Վարդանյանը՝ նշելով, որ սպանված կինը՝ Զառան ամուսնացած է, իսկ ամուսինը Ռուսաստանի Դաշնությունում է։
Աղասի Վարդանյանն ասաց, թե սպանված կինն աշխատում էր պոլիկլինիկայում որպես օպերատոր։ «Որևէ արտառոց բան չենք նկատել։ Նորմալ ժողովուրդ էին»։
Հետաքրքրվեցինք՝ գյուղում ի՞նչ են խոսում, կա՞ն նախնական վարկածներ, սակայն Վարդանյանն ասաց՝ ոչինչ հայտնի չէ. «Այս պահին քննիչները տեղում աշխատում են»։

Глава администрации Пемзашена об убитой семье
Как мы уже сообщали, сегодня в общине Пемзашен Ширакской области произошло жестокое убийство. В одном из домов села были обнаружены тела 31-летней женщины и двоих ее детей, 12-летней девочки и 8-летнего мальчика.
В беседе с «Radar Armenia» глава администрации Пемзашена Агаси Варданян сказал, что это была нормальная семья, живущая обычной жизнью.
« Я не думаю, что у них были враги. Это были нормальные люди, обычные, которые со всеми общались, это были приветливые люди », — сказал Варданян, отметив, что убитая Зара замужем, а ее муж находится в Российской Федерации.
Агаси Варданян сообщил, что убитая работала оператором в поликлинике. « Ничего необычного мы не заметили. Это были нормальные люди».
Мы поинтересовались, о чем говорят в селе, были ли какие-то первоначальные гипотезы, но Варданян сказал, что ничего неизвестно. « В данный момент на месте работают следователи » .