Տարածքի համար պատասխանատուների հետ աշխատանքներ են տարվում
Այս պահին կա 16 զոհ, որից 14-ի ինքնությունը պարզված է և այս պահի տվյալներով կա 8 անհետ կորած քաղաքացի։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպզրույցում ասաց ՀՀ ԱԻ նախարարի տեղակալ Դավիթ Համբարյանը՝ նշելով, որ շենքի կանգուն հատվածում անընդհատ իրականացվում են հովացման աշխատանքներ։
«Պայթյունի վտանգ չկա, բայց թեթև ծխային օջախների առկայություն կարող է լինել»,- ասում է ԱԻ նախարարի տեղակալը՝ հավելելով, որ տեսադիտարկման միջոցով փորձում են պարզել, թե շենքի ներսում ինչ կա. «Շենքի ներս չենք կարող մուտք գործել, քանի որ այն վտանգավոր է փրկարարների համար, բայց տեսադիտարկման միջոցով պարզելու ենք պայթյունավտանգ նյութեր դեռ կա՞ն, թե՝ ոչ։
ԱԻ նախարարի տեղակալի խոսքով՝ առևտրի կենտրոնի տարածքի համար պատասխանատուների հետ աշխատանքներ են տարվում, որպեսզի հասկանան հատակագիծը, այլ տվյալներ են փոխանցվում գործընթացին օգնելու համար։
Դավիթ Համբարյանն ասաց, որ պատասխանատվության ենթարկելու մասով տեղեկություններ չունի։
Հիշեցնենք՝ ԱԻ նախարարն այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասել էր. «Քանի դեռ կա հավանականություն, որ մենք կարող ենք քաղաքացու հայտնաբերել փլատակների տակ, մենք ծանր տեխնիկա միանգամից չենք օգտագործում»։

Work is underway with those responsible for the area
Currently, there are 16 victims, 14 of whom have been identified, and according to the current data, there are 8 missing citizens. This was stated by RA Deputy Minister of ES Davit Hambaryan in a briefing with journalists today, noting that cooling works are constantly being carried out in the vertical part of the building.
"There is no danger of an explosion, but there may be light smoke," says the Deputy Minister of ES, adding that they are trying to find out what is inside the building through video surveillance. "We cannot enter the building because it is dangerous for rescuers, but we will find out if there are still explosive materials through video surveillance.
According to the deputy minister of ES, work is being done with those responsible for the shopping center area to understand the plan, and other data is being transferred to help the process.