Հայաստանում կարգելվի կանխիկ եղանակով խաղադրույքների կատարումը
ՀՀ ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ, 67 «կողմ» ձայնով ընդունեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների ներկայացրած «Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի և խաղատների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին և «Վիճակախաղերի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը։
Ըստ այդմ, Հայաստանում հնարավոր չի լինելու կանխիկով խաղադրույք իրականացնել: Բացի այդ, 6 ամիս հետո հնարավոր չի լինելու խաղադրույք կատարել վճարային սարքերի միջոցով:
Նախագծով սահմանվում է նաև, որ շահումը փոխանցվում է բանկային պրակտիկայում ընդունված անկանխիկ եղանակով: Արգելվում է շահումը փոխանցել (վճարել) այն հաշիվներին, որոնցից չեն կատարվել մասնակցության համար նախատեսված անկանխիկ վճարները:
Նախագծի համահեղինակ պատգամավորները նշել էին, որ նման օրենսդրական փաթեթը նախաձեռնվել է՝ խաղամոլության դեմ պայքարի քաղաքականության շրջանակում, և, որ այդ ուղղությամբ գործողությունները շարունակական են լինելու։

В Армении будут запрещены ставки, делаемые на наличные средства
Национальное собрание РА во втором чтении 67 голосами приняло пакет проектов О внесении изменений в Закон Республики Армения «Об играх с выигрышем, интернет-играх с выигрышем и казино» и О внесении изменений в Закон Республики Армения «О лотереях», представленный депутатами фракции «Гражданский договор».
Ставки, делаемые на наличные средства, в Армении будут запрещены через 10 дней после вступления закона в силу. Кроме того, через 6 месяцев нельзя будет делать ставки и посредством платежных устройств.
Проектом также предусмотрено, что выигрыши будут переводиться в безналичном порядке, принятом в банковской практике. Запрещается переводить (выплачивать) выигрыши на счета, с которых не производились безналичные платежи за участие.
Соавторы законопроекта отмечают, что такой законодательный пакет инициирован в рамках политики, направленной против азартных игр, и действия в этом направлении будут продолжены