«Հայաստանում չկան քաղբանտարկյալներ». նախարար
ՀՀ արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը հայտարարել է, թե, իր կարծիքով, Հայաստանում չկան քաղբանտարկյալներ․
«Հայաստանը ժողովրդավարական երկիր է այնքանով, որ ամեն օր դու բացում ես սոցիալական ցանցերը և հանրային խոսույթում տեսնում ես, թե ինչքան ընդդիմադիրներ ու իրենց փաստաբանները գոհունակություն են հայտնում այս կամ այն վճռով արդարացի որոշումից։ Ամեն օր են այդ որոշումները»,- ասել է Գրիգոր Մինասյանը։
Նրա խոսքով՝ գործող, նախկին թե ապագա պաշտոնյա՝ բոլորը պետք է իմանան, որ չկան յուրայիններ ու ոչ յուրայիններ. «Ու եթե մարդը կասկածվում է հանցագործության մեջ, անպայման մեր իրավապահները համապատասխան գործողություններ են անում»,-նշել է նա։
Մինասյանը նաև ասել է, որ պաշտոնյաների կամ նրանց մտերիմների նկատմամբ էլ են հարուցվում քրեական գործեր՝ հաշվի չառնելով պաշտոնյա լինելը։

"There are no political prisoners in Armenia.” minister
RA Minister of Justice Grigor Minasyan stated that, in his opinion, there are no political prisoners in Armenia.
"Armenia is a democratic country to the extent that every day you open social networks and in public speech, many oppositionists and their lawyers express satisfaction with a just decision in this or that judgment. These decisions are made every day," said Grigor Minasyan.
According to him, everyone, current, former or future officials, should know that there are no ones who are theirs and those who are not theirs. "And if a person is suspected of a crime, our law enforcement officers will take appropriate actions," he said.
Minasyan also said that criminal cases are initiated against officials or their relatives, regardless of whether they are official.