Արմեն Աբազյանը վարչապետի որոշմամբ նշանակվել է ԱԱԾ տնօրեն
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 5-րդ մասով և «Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» օրենքի 4.1-ին հոդվածի 2-րդ մասով՝ Արմեն Աբազյանին նշանակել ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն»,- ասված է վարչապետի որոշման մեջ։
Հիշեցնենք, որ 2023թ. դեկտեմբերի վերջին ԱԺ-ն ընդունեց «Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» և «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխությունների նախագիծը, համաձայն որի ԱԱԾ տնօրենն ու տեղակալները համարվում են հանրային պաշտոնյա և նրանց նշանակումն ու ազատումը վերապահվում է վարչապետին։

Решением премьер-министра Армен Абазян назначен директором Службы национальной безопасности
"Руководствуясь частью 5 статьи 9 закона "О государственной службе" и частью 2 статьи 4.1 закона "Об органах национальной безопасности", Армен Абазян был назначен директором Службы национальной безопасности", - говорится в решении премьер-министра.
Напомним, что в конце декабря 2023 года Национальное Собрание приняло проект изменений в Законы "Об органах национальной безопасности" и "О службе в органах национальной безопасности", согласно которым директор и заместители Агентства национальной безопасности считаются должностными лицами и их назначение и увольнение остается за премьер-министром.