«Հայաստանը չի միացել ԵՄ խորհրդի սահմանափակող միջոցների վերաբերյալ որոշմանը». ԱԳՆ խոսնակ
Հայաստանը չի միացել ԵՄ խորհրդի՝ դեկտեմբերի 4-ի սահմանափակող միջոցների վերաբերյալ որոշմանը․ այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ արտգործնախարարությունից։
«Ելնելով արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններից՝ ԵՄ հետ գործընկերության շրջանակներում Հայաստանը դիտարկում և հաճախ միանում է ԵՄ հայտարարություններին՝ ցուցաբերելով իր աջակցությունն ու համերաշխությունը դրանցում արծարծվող հարցերի վերաբերյալ: Կոնկրետ ԵՄ խորհրդի՝ դեկտեմբերի 4-ի սահմանափակող միջոցների վերաբերյալ որոշմանը (2023/2721) Հայաստանը չի միացել․ դա երևում է նաև ԵՄ խորհրդի դեկտեմբերի 17-ի հաղորդագրությունից»,- ասաց ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը:

«Армения не присоединилась к решению Совета ЕС об ограничительных мерах». Пресс-секретарь МИД
Армения не присоединилась к решению Совета ЕС об ограничительных мерах от 4 декабря. Radar Armenia стало известно об этом из Министерства иностранных дел.
«Исходя из внешнеполитических приоритетов, в рамках партнерства с ЕС, Армения соблюдает и часто присоединяется к заявлениям ЕС, демонстрируя свою поддержку и солидарность по обсуждаемым в них вопросам . В частности, к решению Совета ЕС от 4 декабря об ограничительных мерах (2023/2721) Армения не присоединилась. Это видно и из сообщения Совета ЕС от 17 декабря", - сказала пресс-секретарь МИД Ани Бадалян.