«Հայաստանը չի միացել ԵՄ խորհրդի սահմանափակող միջոցների վերաբերյալ որոշմանը». ԱԳՆ խոսնակ
Հայաստանը չի միացել ԵՄ խորհրդի՝ դեկտեմբերի 4-ի սահմանափակող միջոցների վերաբերյալ որոշմանը․ այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ արտգործնախարարությունից։
«Ելնելով արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններից՝ ԵՄ հետ գործընկերության շրջանակներում Հայաստանը դիտարկում և հաճախ միանում է ԵՄ հայտարարություններին՝ ցուցաբերելով իր աջակցությունն ու համերաշխությունը դրանցում արծարծվող հարցերի վերաբերյալ: Կոնկրետ ԵՄ խորհրդի՝ դեկտեմբերի 4-ի սահմանափակող միջոցների վերաբերյալ որոշմանը (2023/2721) Հայաստանը չի միացել․ դա երևում է նաև ԵՄ խորհրդի դեկտեմբերի 17-ի հաղորդագրությունից»,- ասաց ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը:

"Armenia did not join the EU Council's decision on restrictive measures." Spokesperson of the Foreign Ministry
Armenia did not join the EU Council's December 4 decision on restrictive measures. Radar Armenia learned about this from the Foreign Ministry.
"Based on foreign policy priorities, within the framework of partnership with the EU, Armenia observes and often joins the EU statements, showing its support and solidarity regarding the issues discussed. Specifically, Armenia did not join the EU Council's December 4 decision on restrictive measures (2023/2721), as can also be seen from the message of the EU Council on December 17," said Ani Badalyan, spokesperson of the Foreign Ministry.