25 րոպե Երևանի մասին. Անի Խաչատրյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Զրույցի ու քննարկման ձևաչափով հաղորդման առաջին զրուցակիցը Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Անի Խաչատրյանն է։
Անդրադառնում ենք մայրաքաղաքում ընթացող շինարարությանը և քաղաքաշինության հարցերին. շինհրապարակներում իրականացվող խախտումներին և դրանց վերահսկմանը, ապօրինի շինարարությունների վերացման ընթացքին, Երևանում օդի աղտոտվածությանը և այլն:
Անի Խաչատրյանն ընդգծում է` բազմաբնակարան շենքերը պետք է ավելանան, քանի որ կա պահանջարկ, և եթե չլիներ պահանջարկ, չէր լինի նաև առաջարկ. «Սա նշանակում է, որ Երևանում այնքան բնակիչ կա, այնքան նոր եկող բնակիչներ ունենք, որ շինարարական բումը դրա արդյունքն է: Հիմա, ինչպե՞ս են տրվում շինթույլտվությունները. մենք ունենք թե՛ նախկին, թե՛ վերջին հինգ տարիների ընթացքում տրված թույլտվություններ, որոնք, մեղմ ասած, նորմալ չեն։ Վերջին հինգ տարիների ընթացքում քաղաքապետարանը հող չի վաճառել, և եթե ինչ-որ հողեր վաճառվում են, վերավաճառողը սեփականատերերն են»։
Տիկին Խաչատրյանը նաև ընդգծում է, որ Երևանի բնակֆոնդը բավականին հին է, հին շենքերը նորերով փոխարինելու անհրաժեշտությունը կա և լինելու է:

Radar Armenia запускает новую программу «25 минут о Ереване».
Первый собеседник программы в формате беседы и обсуждения - Ани Хачатрян, член фракции "Луйс" Совета старейшин Еревана.
Были обсуждены ведущееся в столице строительства и вопросы градостроительного планирования. нарушения и контроль за ними на строительных площадках, процесс ликвидации незаконных построек, загрязнение воздуха в Ереване и др.
Ани Хачатрян подчеркивает, что многоквартирные дома должны увеличиваться, потому что есть спрос, а если бы не было спроса, не было бы и предложения. «Это означает, что в Ереване так много жителей, у нас так много новых жителей, что строительный бум является следствием этого. Итак, как выдаются разрешения на строительство? у нас есть разрешения, выданные и раньше, и в течение последних пяти лет, что, мягко говоря, ненормально. В течение последних пяти лет мэрия не продавала землю, а если земля и продается, то продавцом являются собственники.
Г-жа Хачатрян также подчеркивает, что жилой фонд Еревана довольно старый, есть и будет потребность в замене старых домов на новые.